Bezrobocie w powiecie giżyckim. Ile osób nie ma stałego zatrudnienia? Sprawdzamy najnowsze dane

0
Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku

Według najnowszych informacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku na koniec kwietnia 2024 r. w powiecie giżyckim zarejestrowanych było 1460 bezrobotnych. Liczba pozostających bez zatrudnienia zmniejszyła się o 2,4% w porównaniu ze stanem z końca kwietnia ubiegłego roku.

W omawianym miesiącu zarejestrowało się 185 bezrobotnych, natomiast ewidencję urzędu opuściło 313 osób, w tym 186 bezrobotnych uzyskało zatrudnienie, 11 osób rozpoczęło szkolenie, 15 osób rozpoczęło staż,  3 osoby rozpoczęły prace społecznie użyteczne,  57 osób nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy.

Kobiety, zarejestrowane w kwietniu, w liczbie 95 – stanowiły 51,4% ogółu nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W końcu omawianego miesiąca liczba zarejestrowanych kobiet wynosiła 754, stanowiąc.

Spośród ogółu bezrobotnych rejestrujących się w omawianym miesiącu – 141 osób nie miało prawa do zasiłku. Na koniec kwietnia w rejestrach urzędu pozostawało 1259 bezrobotnych bez prawa do pobierania zasiłku.

W omawianym miesiącu Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku dysponował 84 ofertami wolnych miejsc pracy, w tym 39 miejscami pracy subsydiowanej.

(Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze