Bezrobocie w Giżycku i okolicach. Sprawdzamy, ile osób w powiecie nie ma stałego zatrudnienia

2

Według najświeższych informacji z Powiatowego Urzędu Pracy na koniec listopada 2021 r. w powiecie giżyckim zarejestrowanych było 1367 bezrobotnych. 

Jak podają urzędnicy, liczba pozostających bez zatrudnienia zmniejszyła się o 23,3% w porównaniu ze stanem z końca listopada ubiegłego roku. W omawianym miesiącu zarejestrowało się 262 bezrobotnych, natomiast ewidencję urzędu opuściło 221 osób.

Kobiety, zarejestrowane w listopadzie br., w liczbie 147 –  stanowiły 56,1% ogółu nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W końcu omawianego miesiąca liczba zarejestrowanych kobiet wynosiła 783, stanowiąc 57,3% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.

Spośród bezrobotnych rejestrujących się w omawianym miesiącu – 200 osób nie posiadało prawa do zasiłku, tj. 76,3% ogółu rejestrujących się.

Na koniec listopada br.  w rejestrach urzędu pozostawało 1137 bezrobotnych bez prawa do pobierania zasiłku, którzy stanowili 83,2% ogółu zarejestrowanych – w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

(źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
NKE

W Kętrzynie jest 5 razy tyle ludzi bezrobotnych bez pracy,najwięcej pracujących jest obywateli Ukrainy.U was jest mniej ale w Kętrzynie jest porażka.Najbardziej jest Kętrzyn przepełniony zakorkowany bez żadnego pomysłu. Pozdrawiam

MM

myślę, że w Węgorzewie jest gorzej