Bezrobocie w Giżycku i okolicach. Sprawdzamy, ile osób w powiecie nie ma stałego zatrudnienia, ile pobiera zasiłek

1

Według najświeższych informacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku liczba pozostających bez zatrudnienia zmniejszyła się o 17,1%, w porównaniu ze stanem z końca września ubiegłego roku. 

Na koniec września 2021 r. w powiecie giżyckim zarejestrowanych było 1331 bezrobotnych. W omawianym miesiącu zarejestrowało się 261 bezrobotnych, natomiast ewidencję urzędu opuściły 273 osoby, w tym:

  • 173 bezrobotnych uzyskało zatrudnienie, 
  • 9 osób rozpoczęło szkolenia, 
  • 1 osoba rozpoczęła staż, 
  • 41 osób nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy.

Kobiety, zarejestrowane we wrześniu br., w liczbie 135 – stanowiły 51,7% ogółu nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W końcu omawianego miesiąca liczba zarejestrowanych kobiet wynosiła 727, stanowiąc 53,4% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych, tj. tak jak w końcu września ubiegłego roku.

Spośród bezrobotnych rejestrujących się w omawianym miesiącu – 208 osób nie posiadało prawa do zasiłku, tj. 79,7% ogółu rejestrujących się. Na koniec września br.  w rejestrach urzędu pozostawało 1120 bezrobotnych bez prawa do pobierania zasiłku, którzy stanowili 84,1% ogółu zarejestrowanych.

W omawianym miesiącu urząd pracy dysponował 117 ofertami wolnych miejsc pracy, w tym 41 miejsc pracy subsydiowanej.

(źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kris

W Kętrzynie jest jeszcze gorzej,najwyższe bezrobocie,niektórzy pracodawcy zaniżają wynagrodzenie niż najniższa krajowa. Wielki cyrk sie robić zaczyna.
Ale dalej głosujcie i łakomcie sie,Zobaczymy jak utrzymacie się żeby opłacić rachunki a jeść nie bedziecie mieli za co przy tej fajnej wysokiej inflacji.
Sam myślałem nad Giżyckiem lub Mrągowem żeby dojeżdżać niektóre zakłady płacą więcej niż najniższa krajowa.Nigdy pracy za najniższą krajową.