Bezpłatny transport na szczepienia w Giżycku

1

Wszelkie informacje o możliwości skorzystania z transportu do punktów szczepień, organizowanego przez Urząd Miejski w Giżycku dla osób niepełnosprawnych i mających trudności w samodzielnym dotarciu, mieszkańcy uzyskają pod numerem TELEFONU KOORDYNATORA MIEJSKIEGO 602 320 932.

Z bezpłatnego przewozu do punktu szczepień mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę ze schorzeniami narządu ruchu lub neurologicznymi (gmina może poprosić o okazanie orzeczenia),
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

W Giżycku działa również tzw. mobilny punkt szczepień w NZOZ Poradnia Lekarzy Medycyny Rodzinnej Zbigniew Gugnowski. Szczepienia wyjazdowe poza stacjonarnymi realizowane są tu we wtorki, środy i czwartki na bieżąco. Zainteresowanych szczepieniem w swoim miejscu zamieszkania jest na chwilę obecną kilkadziesiąt osób, pierwsze szczepienie wyjazdowe odbyło się już pierwszego dnia szczepień w placówce.

Ze szczepienia w swoim miejscu zamieszkania mogą skorzystać osoby obłożnie chore oraz wymagające specjalnego transportu medycznego. Aby umówić szczepienie przez zespół wyjazdowy, należy skontaktować się z całodobową ogólnopolską infolinią Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989 lub bezpośrednio z punktem szczepień i koniecznie zaznaczyć, że jest się osobą niepełnosprawną lub niesamodzielną i chce się skorzystać z takiej możliwości.

Przewiduje się, że każdy z giżyckich punktów do marca wykonywać będzie 30 szczepień tygodniowo. W giżyckim szpitalu planowane są również szczepienia w weekendy. Liczba zaszczepionych zależeć będzie oczywiście od dostępności szczepionek.

Źródło: UM Giżycko (mojegizycko.pl)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Nieznane

Z tego co mówili to raczej nie powinno się podawać szczepionki dla osób chorych,obłożnie chorych ,alergików itp . A tym bardziej to powinno się zrobić badania na przeciwciała. Wy naprawdę chcecie ludzi wymordować