Bezpiecznie w pracy

0

Istnieją takie profesje, które wymagają specjalistycznej ochrony, odpowiednich strojów oraz wyposażenia. Wśród podstawowych elementów przede wszystkim znaleźć można okulary buty czy też rękawice. Ich podstawowym zadaniem jest oczywiście ochrona ciała, a także unikanie zagrożenia. Niewątpliwie to właśnie dłonie są najczęściej narażone na działanie szkodliwych czynników oraz urazy. Producenci oferują różne modele produkowane z odmiennych materiałów. Są one oczywiście zalecane w konkretnych przypadkach.

  1. Jakie rękawice wybrać?
  2. Produkty ze skóry

Jakie rękawice wybrać?

Dużym powodzeniem cieszą się rękawice drelichowe. To jeden z najprostszych sposób zabezpieczenia dłoni. Ta tkanina jest wykorzystywana także często do produkcji odzieży roboczej, ale również wojskowej. Warto zwrócić uwagę, że rękawice tego typu świetnie sprawdzają się w wersji nakrapianej na wewnętrznej stronie, wówczas nie będą się z zsuwać i idealnie będą przylegać do dłoni, a to sprawi, że pracownik będzie czuł się pewniej przy przenoszeniu towarów. Winylowe rękawice to produkt jednorazowy. Mają dużą odporność na wilgoć i substancje mogące podrażniać skórę. Są elastyczne i rozciągliwe. Ukazywane są przede wszystkim w szpitalach, przychodniach lekarskich oraz gastronomii.

Ochronę przed wilgocią zapewniają rękawice gumowe. Zabezpieczają nie tylko przed wodą, ale także przed detergentami. Najczęściej po tego typu modele sięga się przy pracach domowych, w sektorze produkcji żywności oraz medycynie.

Produkty ze skóry

W miejscach, gdzie niezbędna jest specjalistyczna ochrona, chętnie sięga się po rękawice robocze skórzane. Są wytrzymałe i gwarantują bardzo dobrą chwytność. I dlatego często pojawiają się na przykład na budowach. Przede wszystkim wykorzystywane są rękawice ze skóry bydlęcej, które wyróżniają się świetnymi parametrami i korzystną ceną. Produkty ze skóry świńskiej natomiast zapewniają lepszą oddychalność, a w trakcie użytkowania stają się bardziej miękkie, co sprawia, że są komfortowe. Najdroższe są modele ze skóry koziej, ale wyróżniają się przy tym doskonałą jakością.

Skórzane rękawice, jakie w ofercie ma hurtownia bhp, sprawdzają się w wielu branżach. Poza budownictwem są niezastąpione w przemyśle ciężkim, nowoczesnych zakładach monterskich czy w leśnictwie. Warto zadbać o to, by były wypodszewkowane, ponieważ to poprawia komfort użytkowania. Poza tym dzięki wykończeniu przy nadgarstku będą świetnie przylegać do dłoni. Zapewnienie odpowiedniej odzieży ochronnej jest obowiązkiem pracodawcy, a każdy, kto pracuje w wymagających warunkach, musi pamiętać o tym, by zabezpieczać ciało przed potencjalnymi zagrożeniami.

artykuł partnera