Bezpiecznie w pracy

0
Reklama

Istnieją takie profesje, które wymagają specjalistycznej ochrony, odpowiednich strojów oraz wyposażenia. Wśród podstawowych elementów przede wszystkim znaleźć można okulary buty czy też rękawice. Ich podstawowym zadaniem jest oczywiście ochrona ciała, a także unikanie zagrożenia. Niewątpliwie to właśnie dłonie są najczęściej narażone na działanie szkodliwych czynników oraz urazy. Producenci oferują różne modele produkowane z odmiennych materiałów. Są one oczywiście zalecane w konkretnych przypadkach.

  1. Jakie rękawice wybrać?
  2. Produkty ze skóry

Jakie rękawice wybrać?

Dużym powodzeniem cieszą się rękawice drelichowe. To jeden z najprostszych sposób zabezpieczenia dłoni. Ta tkanina jest wykorzystywana także często do produkcji odzieży roboczej, ale również wojskowej. Warto zwrócić uwagę, że rękawice tego typu świetnie sprawdzają się w wersji nakrapianej na wewnętrznej stronie, wówczas nie będą się z zsuwać i idealnie będą przylegać do dłoni, a to sprawi, że pracownik będzie czuł się pewniej przy przenoszeniu towarów. Winylowe rękawice to produkt jednorazowy. Mają dużą odporność na wilgoć i substancje mogące podrażniać skórę. Są elastyczne i rozciągliwe. Ukazywane są przede wszystkim w szpitalach, przychodniach lekarskich oraz gastronomii.

Ochronę przed wilgocią zapewniają rękawice gumowe. Zabezpieczają nie tylko przed wodą, ale także przed detergentami. Najczęściej po tego typu modele sięga się przy pracach domowych, w sektorze produkcji żywności oraz medycynie.

Produkty ze skóry

W miejscach, gdzie niezbędna jest specjalistyczna ochrona, chętnie sięga się po rękawice robocze skórzane. Są wytrzymałe i gwarantują bardzo dobrą chwytność. I dlatego często pojawiają się na przykład na budowach. Przede wszystkim wykorzystywane są rękawice ze skóry bydlęcej, które wyróżniają się świetnymi parametrami i korzystną ceną. Produkty ze skóry świńskiej natomiast zapewniają lepszą oddychalność, a w trakcie użytkowania stają się bardziej miękkie, co sprawia, że są komfortowe. Najdroższe są modele ze skóry koziej, ale wyróżniają się przy tym doskonałą jakością.

Skórzane rękawice, jakie w ofercie ma hurtownia bhp, sprawdzają się w wielu branżach. Poza budownictwem są niezastąpione w przemyśle ciężkim, nowoczesnych zakładach monterskich czy w leśnictwie. Warto zadbać o to, by były wypodszewkowane, ponieważ to poprawia komfort użytkowania. Poza tym dzięki wykończeniu przy nadgarstku będą świetnie przylegać do dłoni. Zapewnienie odpowiedniej odzieży ochronnej jest obowiązkiem pracodawcy, a każdy, kto pracuje w wymagających warunkach, musi pamiętać o tym, by zabezpieczać ciało przed potencjalnymi zagrożeniami.

artykuł partnera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama