„Bezpieczne wakacje” z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku

0

Wakacje to czas, na który z upragnieniem czekają dzieci i młodzież, to dwa miesiące wypoczynku, przyjemności i zabawy.

Jednak nie zapominajmy o bezpieczeństwie własnym i swoich najbliższych. Dlatego osoby zajmujące się między innymi profilaktyką spotkały się z dziećmi i młodzieżą giżyckich szkół przypominając o zagrożeniach związanych z niewłaściwym zachowaniem w trakcie letniego wypoczynku.

Spotkania zostały przeprowadzone przez Panią Beatę Górczyńską z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz Panią Adę Banaszkiewicz – Gałas z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku. Akcją zostały objęte Szkoły Podstawowa nr 1 i 2, klasa zerowa Szkoły Podstawowej nr 1, Liceum Ogólnokształcące nr 1, oraz Świetlica Socjoterapeutyczna w Giżycku.

W trakcie prelekcji przekazano uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w tym korzystaniu z kąpielisk strzeżonych. Prowadzące spotkanie przypomniały dzieciom , jak należy zachować się, gdy przebywają same w domu, jak reagować w przypadku kontaktu z osobami nieznajomymi. Zwrócona została uwaga, jak bezpiecznie bawić się na na podwórku, w domu, w miejscach zorganizowanego wypoczynku.

W trakcie spotkania dzieci i młodzież dowiedziały się jak zachować się w podczas burzy, w lesie, a także o prawidłowym zabezpieczaniu się przed kleszczami. Ponadto przekazano informację o prawidłowym nawadnianiu organizmu w trakcie upałów i odpowiedniej ochronie przed słońcem.

Natomiast z uczniami starszych klas rozmawiano na temat zagrożeń związanych z wszelkimi używkami. Omówiono, jakie zagrożenia i konsekwencje mogą wynikać z sięgania po alkohol, papierosy oraz inne substancje psychoaktywne.

Przedstawicielki Centrum i Sanepidu uczyły uczestników, jak unikać zagrożeń i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. A wszystko po to, aby wypoczynek letni był dla nich przyjemny i bezpieczny.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze