„Bezpieczne wakacje”. Policjanci spotkali się z uczniami Szkół Podstawowych

0

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zajmujący się na co dzień profilaktyką przestępczości, spotkali się z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Upałtach i Staświnach. Prelekcje realizowane były w ramach działań profilaktyczno – prewencyjnych pn. „Bezpieczne Wakacje 2016”.

W czasie rozmów z dziećmi i młodzieżą, funkcjonariusze przypominają o zasadach prawidłowego i bezpiecznego zachowania się w czasie letniego wypoczynku. Policjanci omówili  także zagrożenia jakie mogą spotkać najmłodszych podczas spędzania wolnego czasu w domu, na placach zabaw czy też nad wodą. Uczestnicy spotkania mogli również zobaczyć wyposażenie funkcjonariusza w codziennej służbie, czy też usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

W trakcie prelekcji policjantki przypomniały także o tym, że wagary, czyli nierealizowanie obowiązku szkolnego, palenie papierosów, czy picie alkoholu przez osoby nieletnie jest także zachowaniem niedozwolonym, za które ponosi się konsekwencje prawem przewidziane.  Młodzież aktywnie włączyła się w dyskusję zadając  dużo ciekawych pytań dotyczących określonego typu zachowań oraz ich skutków prawnych.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze