Bezpieczne ferie. Policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą

0
fot. KPP Giżycko

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, mając na uwadze zbliżające się ferie zimowe, prowadzą spotkania w szkołach. Ich głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania ferii.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczne zabawy na śniegu i apelują o to, aby nie wchodzić na zamarznięte jeziora.

Bezpieczeństwo podczas ferii jest tematem przewodnim spotkań dzielnicowych z uczniami szkół z powiatu. Funkcjonariusze przypominają uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które muszą być przestrzegane podczas zimowych szaleństw. Również przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, wyjaśniają, czym grozi zabawa w pobliżu ulicy czy rzucanie śnieżkami w różne obiekty, np. jadące pojazdy – informują giżyccy policjanci. 

Podczas pogadanki dzielnicowi przypominają, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po chodniku czy ścieżce rowerowej. Zachęcają także do noszenia odblasków.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze