„Bezpieczne ferie 2020”. Spotkanie w Przedszkolu nr 1 i SP4

0

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Pan Mirosław Boć połączyli siły i wspólne realizują spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Spotkania wpisują się w działania pn. „Bezpieczne ferie 2020”.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Pan Mirosław Boć, który od wielu lat uczestniczy w profilaktyce na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wspólnie odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Giżycku. Spotkanie miało na celu zapoznanie milusińskich z podstawowymi i bardzo ważnymi zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

Prelegenci rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przypomnieli najmłodszym o stosowaniu fotelików ochronnych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Zachęcali przedszkolaków, do noszenia elementy odblaskowe szczególnie teraz, kiedy szare dni szybko przechodzą w ciemne noce.

Policjanci również odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku. Pogadanka oczywiście dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Funkcjonariusze życzyli udanych ferii.

Wspólne działania będą odbywały się cyklicznie.

KPP Giżycko

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze