„Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci kontrolują rejony szkół

0

Ferie za nami, najmłodsi uczniowie wrócili do szkoły. Policjanci z giżyckiej drogówki w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” kontynuują kontrole w rejonach szkół.

Funkcjonariusze z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku kontynuują działania i systematycznie dokonują kontroli w rejonie szkół powiatu giżyckiego. Działania te w szczególności ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły.

Mundurowi m.in. sprawdzają autobusy, którymi dzieci są dowożone do szkół. W ramach kontroli policjanci także sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, posiadanie przez kierujących wymaganych dokumentów do prowadzenia i użytkowania pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzają liczbę miejsc siedzących wpisaną w dowodach rejestracyjnych ze stanem faktycznym w pojeździe oraz liczbę przewożonych pasażerów.

Podczas kontroli policjanci zwracają uwagę na podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo. Kontroli podlega przede wszystkim kierowca.

Policjanci apelują do kierujących, aby zwracali szczególną uwagę na dzieci, które w rejonach szkół przechodzą przez jezdnię. Pamiętajmy, by zwolnić, zatrzymać się! i umożliwić przejście najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze