“Bezpieczna droga do szkoły”- policjanci kontrolowali autobusy

0

W ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z giżyckiej drogówki prowadzą kontrole w rejonach szkół.

Począwszy od września ubiegłego roku, kiedy rozpoczęła się akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku systematycznie dokonują kontroli w rejonie szkół powiatu giżyckiego. Działania te ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły.

I tak wczoraj, 14 lutego funkcjonariusze m.in. sprawdzali autobusy, którymi dzieci są dowożone do szkół. W ramach kontroli policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, posiadanie przez kierujących wymaganych dokumentów do prowadzenia i użytkowania pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzali także liczbę miejsc siedzących wpisaną w dowodach rejestracyjnych ze stanem faktycznym w pojeździe oraz liczbę przewożonych pasażerów.

Podczas kontroli policjanci zwracają uwagę na podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo. Kontroli podlega przede wszystkim kierowca.

KPP Giżycko

Zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz jako pierwszy!

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o