„Bezpieczna droga do szkoły”- policjanci kontrolowali autobusy

0

W ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z giżyckiej drogówki prowadzą kontrole w rejonach szkół.

Począwszy od września ubiegłego roku, kiedy rozpoczęła się akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku systematycznie dokonują kontroli w rejonie szkół powiatu giżyckiego. Działania te ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły.

I tak wczoraj, 14 lutego funkcjonariusze m.in. sprawdzali autobusy, którymi dzieci są dowożone do szkół. W ramach kontroli policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, posiadanie przez kierujących wymaganych dokumentów do prowadzenia i użytkowania pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzali także liczbę miejsc siedzących wpisaną w dowodach rejestracyjnych ze stanem faktycznym w pojeździe oraz liczbę przewożonych pasażerów.

Podczas kontroli policjanci zwracają uwagę na podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo. Kontroli podlega przede wszystkim kierowca.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze