Jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jakie zagrożenia czyhają na dzieci w sieci, co to jest hejt, czy gry to uzależnienia, czy rozrywka – o tym wszystkim rozmawiała z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 i 7 w Giżycku Beata Górczyńska z CPUIS.

Kolejny cykl spotkań na temat bezpieczeństwa w sieci Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku przeprowadziło w Szkole Podstawowej nr 3 i 7 w Giżycku. Tym razem przedstawicielka Centrum spotkała się z najmłodszymi uczniami kl. I-III.

W dzisiejszej rzeczywistości coraz młodsze dzieci zaczynają korzystać z wirtualnego świata. Internet to miejsce, które daje wiele możliwości, to skarbnica wiedzy i różnych informacji, komunikowanie się ze znajomymi za pomocą wiadomości tekstowych i portali społecznościowych. Jednak nie możemy zapominać o tym, że to także wiele zagrożeń takich jak np. cyberprzemoc (nękanie, obrażenie), kradzieże danych osobowych, niebezpiecznie znajomości, uzależnienia od Internetu, gier itp.

W trakcie spotkań uczniowie dowiedzieli się, że Internet to urządzenie, które oferuje nam wiele możliwości zarówno tych edukacyjnych, jak i społecznych. Korzystając z tych możliwości użytkownicy muszą jednak pamiętać o bezpieczeństwie i zagrożeniach czyhających w sieci. Nie należy ufać osobie poznanej przez Internet i nie spotykać się z nią. Należy pamiętać, aby nie obrażać innych kolegów, koleżanki, bo to niesie ze sobą konsekwencje prawne. Ponadto poinformowano dzieci, jakie gry są bezpieczne i ile czasu powinny im poświęcić, a także, co to są uzależnienia od Internetu, smartfonów i gier online. Gdzie szukać pomocy w sytuacji, w której pojawią się problemy i jak ważne jest to, aby mówić o nich. Ponadto przypomniano dzieciom bezpieczne zachowania na podwórku oraz w drodze do i ze szkoły.

Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

(źródło, fot.: CPUIS)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze