Bezpieczeństwo podczas wakacji. Policjanci spotykają się z najmłodszymi

0

Policjanci przez cały czerwiec spotykają się z najmłodszymi, by tuż przed wakacjami przekazać cenne rady dotyczące bezpieczeństwa podczas nadchodzącego wypoczynku.

Zbliżają się wakacje i właśnie w tym czasie spotkania z dziećmi mają szczególne znaczenie. Chodzi przecież o zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym podczas dwumiesięcznego wypoczynku.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Rynie, Posterunku Policji w Wydminach i Komendy Powiatowej Policji w Giżyckuprowadzą cykliczne spotkania z dziećmi w różnych grupach wiekowych. Głównym tematem spotkań jest bezpieczeństwo podczas wakacyjnej beztroski. Ostatnio takie przekazanie wiedzy miało miejsce w Przedszkolu nr 1 w Giżycku, Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku, Szkole Podstawowej w Bystrym, Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku, Szkole Podstawowej w Upałtach.

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Rozmawiając z dziećmi i młodzieżąfunkcjonariusze podkreślają rolę odblasków, wskazują odpowiednie zachowania nad wodą, uczą i przypominają jak wzywać pomocy, uczulają na niebezpieczeństwa, które mogą na nich czekać podczas codziennych zabaw, czy pobytu w domu. Szczególną uwagę poświęcili tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w związku z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” skierowanej zarówno do dzieci i młodzieży oraz dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą.

Na koniec spotkania funkcjonariusze rozdali uczniom specjalnie przygotowane ulotki informacyjne pn. „Bezpieczne wakacje”.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze