Bez szczepionki nie oddasz dziecka do przedszkola? [SONDA]

17

Szczepienia warunkiem przyjęcia do żłobka lub przedszkola? To cel członków z Komitetu „Szczepimy, bo myślimy”.

W czwartek, 6 grudnia aktywiści złożyli w sejmie zawiadomienie o utworzeniu komitetu w sprawie obywatelskiej inicjatywy. Marszałek ma 14 dni na wydanie postanowienia o przyjęciu zawiadomienia. Od wydania postanowienia rozpoczyna bieg trzymiesięczny termin na zebranie 100 tys. ważnych podpisów.

Autorzy ustawy popierającej szczepienia chcą wprowadzenia zmian w prawie, które pozwalałyby samorządom na odmowę przyjęcia niezaszczepionych dzieci do przedszkoli czy żłobków. Wyjątek stanowiłyby jedynie dzieci, które nie mogą być zaszczepione z powodu przeciwwskazań medycznych.

Czy nieszczepione dzieci nie powinny być przyjmowane do żłobków i przedszkoli? 

Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie i do komentowania.

[totalpoll id=”22798″]

 

 

 

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Stanley
Stanley
9 maja 2019 11:53

Uwaga Dziecko nie posiadające w sobie żadnego wirusa jest potencjalnym zagrożeniem. Pytanie dla kogo? Chyba tylko dla koncernów farmaceutycznych. Gdyby dzieci nie szczepiono w ogóle to nie posiadały by żadnych aktywnych wirusów. Skąd się biora ogniska zapalne jak nie od innych dzieci? Koncerny dbają o to zeby choroby nie wygasły tak jak to się stało z czarną ospą.

Niezaprzedany
Niezaprzedany
17 grudnia 2018 16:02

Przerabialiśmy już w historii…”tylko dla białych”,”tylko dla Niemców”….słabe wzorce i żadnego,ŻADNEGO logicznego uzasadniena.Bo skoro szczepienia CHRONIĄ…to jakim cudem dziecko nieszczepione stwarza zagroženie dla szczepionego?Jeśli dziecko nieszczepione z powodu takiej decyzji rodziców stanowi zagrożenie dla szczepionej większości dzieci (idiotyzm ale nisktórzy tak myślą i lekarze tak kłamią,niestety…) to dziecko nieszczepione z powodów medycznych jest takim samym zagrożeniem,bo przecież wirus czy bakteria nie przeczyta w książeczce zdrowia takiego obywatela,że…owszem,chciał soę szczepić ale nie mógł i zaatakuje go tak samo jak pozostałe dzieciaki.No i niestety,po niektórych szczepionkach zaszczepione dziecko może zarażać.Np mmr,grypa….Tak że pomysłodawcy takich projektów,zastanówcie się co mówicie….

Gość
Gość
17 grudnia 2018 14:06

Do ciebie,, Ktoś,, uważasz że testować szczepionki na dzieciach z Afryki to w porządku? To tak jakbym powiedziała niech testują na twoim dziecku bo to nie moje. I co mi odpowiesz?

Vortex
Vortex
odpowiedział na komentarz  Gość
9 maja 2019 12:18

A skąd takie info że testuje się szczepionki na dzieciach z Afryki a może jest właśnie odwrotnie ? 🙂 Może luknijcie skąd się wziął problem – a może to koncerny farmaceutyczne zwalczają się w ten właśnie sposób ? :))) jakaś inna teoria spiskowa ? Jak bym tak teoretycznie miał rozważyć że wypadki u dzieci to sprawa szczepień to równie dobrze można i napisać że lekarze operujący skalpelami firmy xx doprowadzili do większej ilości zgonów niż ci co używają skalpeli firmy yy. Popadacie w paranoje. Nie chcecie szczepić nie szczepcie i walczcie o to ale nie podnoście argumentów wyssanych z palca… Czytaj więcej »

Ktos
Ktos
17 grudnia 2018 11:28

Co wy pier***, szczepić trzeba żeby nie wracały stare choroby oraz ich mutacje, ktore moga zagrozic dla zaszczepionych ludzi. Nie jestesny w afryce nikt nie testuje na nas szczepionek. Na podstawowe choroby trzeba sie szczepic, a na reszte kto jak uwaza. A jak dziecko ma w genach ze jest słabe to czy zaszczepimy czy nie, nie zagwarantuje mu przezycia, z natura nie wygramy 🙂

Paweł
Paweł
odpowiedział na komentarz  Ktos
17 grudnia 2018 13:18

Zanim powie się coś, należałoby sprawdzić czy nie palnęło się przypadkiem głupstwa. Polecam sprawdzić swoją wypowiedź na przykładzie odry – statystyk zachorowalności w stosunku do daty wprowadzenia szczepień. Najłatwiej znaleźć taką w przypadku USA i Australii, ale polska wersja też jest dostępna.
Następnie proszę o weryfikację swojej wypowiedzi. Pozdrawiam 😉