Bez szczepionki nie oddasz dziecka do przedszkola? [SONDA]

13

Szczepienia warunkiem przyjęcia do żłobka lub przedszkola? To cel członków z Komitetu „Szczepimy, bo myślimy”.

W czwartek, 6 grudnia aktywiści złożyli w sejmie zawiadomienie o utworzeniu komitetu w sprawie obywatelskiej inicjatywy. Marszałek ma 14 dni na wydanie postanowienia o przyjęciu zawiadomienia. Od wydania postanowienia rozpoczyna bieg trzymiesięczny termin na zebranie 100 tys. ważnych podpisów.

Autorzy ustawy popierającej szczepienia chcą wprowadzenia zmian w prawie, które pozwalałyby samorządom na odmowę przyjęcia niezaszczepionych dzieci do przedszkoli czy żłobków. Wyjątek stanowiłyby jedynie dzieci, które nie mogą być zaszczepione z powodu przeciwwskazań medycznych.

Czy nieszczepione dzieci nie powinny być przyjmowane do żłobków i przedszkoli? 

Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie i do komentowania.

Czy szczepienia powinny być warunkiem przyjęcia do żłobka lub przedszkola?

 

 

 

13
Dodaj swój komentarz

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
NiezaprzedanyHalkaGośćGośćSzeryf Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Niezaprzedany
Gość
Niezaprzedany

Przerabialiśmy już w historii…”tylko dla białych”,”tylko dla Niemców”….słabe wzorce i żadnego,ŻADNEGO logicznego uzasadniena.Bo skoro szczepienia CHRONIĄ…to jakim cudem dziecko nieszczepione stwarza zagroženie dla szczepionego?Jeśli dziecko nieszczepione z powodu takiej decyzji rodziców stanowi zagrożenie dla szczepionej większości dzieci (idiotyzm ale nisktórzy tak myślą i lekarze tak kłamią,niestety…) to dziecko nieszczepione z powodów medycznych jest takim samym zagrożeniem,bo przecież wirus czy bakteria nie przeczyta w książeczce zdrowia takiego obywatela,że…owszem,chciał soę szczepić ale nie mógł i zaatakuje go tak samo jak pozostałe dzieciaki.No i niestety,po niektórych szczepionkach zaszczepione dziecko może zarażać.Np mmr,grypa….Tak że pomysłodawcy takich projektów,zastanówcie się co mówicie….

Gość
Gość
Gość

Do ciebie,, Ktoś,, uważasz że testować szczepionki na dzieciach z Afryki to w porządku? To tak jakbym powiedziała niech testują na twoim dziecku bo to nie moje. I co mi odpowiesz?

Ktos
Gość
Ktos

Co wy pier***, szczepić trzeba żeby nie wracały stare choroby oraz ich mutacje, ktore moga zagrozic dla zaszczepionych ludzi. Nie jestesny w afryce nikt nie testuje na nas szczepionek. Na podstawowe choroby trzeba sie szczepic, a na reszte kto jak uwaza. A jak dziecko ma w genach ze jest słabe to czy zaszczepimy czy nie, nie zagwarantuje mu przezycia, z natura nie wygramy 🙂

Paweł
Gość
Paweł

Zanim powie się coś, należałoby sprawdzić czy nie palnęło się przypadkiem głupstwa. Polecam sprawdzić swoją wypowiedź na przykładzie odry – statystyk zachorowalności w stosunku do daty wprowadzenia szczepień. Najłatwiej znaleźć taką w przypadku USA i Australii, ale polska wersja też jest dostępna.
Następnie proszę o weryfikację swojej wypowiedzi. Pozdrawiam 😉

Renia
Gość
Renia

To szczepić czy nie szczepić???

Paweł
Gość
Paweł

To powinien być po prostu świadomy wybór łącznie z odpowiedzialnością za jego skutki. Wychodzę z założenia, że zaszczepić można w każdej chwili, ale “odszczepić” już nie. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi ZA i PRZECIW w obydwu przypadkach.

Gość
Gość
Gość

Zanim zaszczepi sz to zapoznaj się z ulotka szczepionki i podejmij decyzję. Dlatego trzeba mieć wybór.