Będą kolejne sieci kanalizacji i wodociągów w gminie Giżycko

1

7 lutego władze gminy Giżycko podpisały umowę na budowę sieci wodociągowej łączącej miejscowości Spytkowo – Sulimy oraz wodociągowo – kanalizacyjnej na ul. Cyprysowej w Gajewie. Prace mają ruszyć już w połowie kwietnia.

Pierwsza z tych inwestycji będzie polegała na budowie sieci wodociągowej łączącej miejscowości Spytkowo i Sulimy. Druga inwestycja dotyczy budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na ulicy Cyprysowej w Gajewie. Obie te inwestycje są bardzo potrzebne, ponieważ rozbudowuje nam się gmina, powstaje wiele nowych domów i musimy zapewnić dostawę wody i odbiór ścieków – mówi Marek Jasudowicz, wójt Gminy Giżycko.

Inwestycja kosztować będzie prawie 1,4 mln złotych, z czego 98% pokryje dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład. Wykonawca ma teraz 10 miesięcy na zrealizowanie prac. 

Jak przekazał wójt Marek Jasudowicz kolejne inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne na terenie kilku miejscowości będzie prowadził Gminny Zakład Komunalny w Bystrym, który również pozyskał dofinansowanie na tego rodzaju zadanie. 

(PTS, fot. UGG) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Miglanc

10 m-cy?