Będą 4 nowe trasy i nowi przewoźnicy z Szyman! I to już od czerwca

0

Szymany to najmłodsze lotnisko w Polsce, które jednak rozwija się bardzo dynamicznie. Na razie jedynym przewoźnikiem w porcie jest Sprint Air, który lata stąd po 3 razy w tygodniu do Berlina i Krakowa, jednak ta sytuacja zmieni się już od czerwca, gdy pojawią się tu dwie nowe linie lotnicze. Jako pierwsza pojawi się słoweńska Adria, która poleci do Monachium, a od 18 czerwca (także 3 razy w tygodniu) z Szyman do Londynu będzie latał węgierski Wizz Air.

Od czerwca nowych połączeń będzie jeszcze więcej. Jeszcze w maju mają zostać ogłoszone 4 nowe kierunki oraz 2-3 nowych przewoźników.Z nieoficjalnych informacji wynika, że jednym z nowych przewoźników będzie Ryanair. Nie jest to duże zaskoczenie, bo bliskie porozumienie w sprawie lotów z Szyman sugerował niedawno w Warszawie David O’Brien, dyrektor handlowy Ryanaira.

A w jakich kierunkach polecą nowi przewoźnicy? Jeszcze niedawno w rozmowach przewijały się takie lotniska jak Dublin, Bristol czy holenderskie Eindhoven, ale władze lotniska jasno deklarowały, że chcą też powalczyć o kolejne trasy do Niemiec i połączenia ze Skandynawią.

Szymany przebiją prognozy? Wiemy, ilu pasażerów obsłużyło lotnisko

Tak duża liczba przewoźników oznacza, że lotnisko w Szymanach może przebić tegoroczne prognozy dotyczące liczby pasażerów – w tym roku przez ten port miało się przewinąć 37 tys. pasażerów. Jak na razie frekwencja w samolotach utrzymuje się na zadowalającym poziomie – od otwarcia lotniska pod koniec stycznia do czwartku 5 maja lotnisko w Szymanach obsłużyło 3,7 tys. pasażerów.

Źródło: fly4free

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze