Bardzo dobry występ zawodnika UKS Giżycko na X Mistrzostwach Polski Młodzików

1

Mateusz Sylwestrzak reprezentujący UKS Giżycko podczas X Mistrzostw Polski Młodzików w klasyfikacji wielobojowej zajął bardzo dobre 9 miejsce i pokonał wielu zawodników, którzy przed tymi Mistrzostwami legitymowali się znacznie lepszymi rekordami życiowymi.

X Mistrzostw Polski Młodzików „Srebrna Łyżwa” odbyły się w miniony weekend w Tomaszowie Mazowieckim. Giżycko na zawodach reprezentował Mateusz Sylwestrzak z UKS Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska przy MOSiR w Giżycku.

Zawodnik z Giżycka w biegu na 500 m poprawił rekord życiowy o ponad 1 sek. i zajął 12 miejsce. Jeszcze lepiej spisał się w biegu na 1500 m, w którym jak mówi „dał z siebie wszystko” i poprawił swój najlepszy wynik o ponad 10 sek.! W tym biegu zajął wysokie 10 miejsce. Na 1000m uzyskał czas 1:30,50, a na 3000m 5:14,86. Te bardzo dobre wyniki dały również kwalifikację do biegu ze startu wspólnego, Matusz jednak nie wystartował, bo nie ma odpowiedniego stroju, który jest niezbędny w tej konkurencji.

Trzeba dodać, że Mateusz nie ma okazji do trenowania na torze lodowym, co jest niezbędne do rywalizowania z najlepszymi w jego kategorii, a dodatkowo zmaga się z drobną kontuzją.

Niestety systematyczne obcinanie środków na łyżwiarstwo szybkie nie ułatwia treningów i startów młodym perspektywicznym zawodnikom. Na szczęście Mateusz ma wspaniałych rodziców, którzy w całości sfinansowali ten wyjazd. Mateusz dzielnie walczył na tych Mistrzostwach, teraz nam zostaje powalczyć o sprzęt i środki na treningi na torze, żeby mógł na równi rywalizować z zawodnikami w swojej kategorii wiekowej– czytamy na profilu klubu UKS Giżycko