Bakterie coli w wodzie w gminie Kruklanki

5

AKTUALIZACJA 04.06.2020

Woda przydatna do spożycia.

AKTUALIZACJA 03.06.2020

Woda warunkowo przydatna do spożycia.

 

Kłopoty z wodą mają mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Kruklanki. W wodociągu wykryto bakterie coli. Sanepid wprowadził bezwzględny zakaz korzystania z wody w kranach.

Z bieżącej wody nie wolno korzystać w miejscowościach Brożówka, Jeziorowskie, Żabinka, Jasieniec, Żywki, Możdżany, Jurkowo, Lipowo, Żywy, Boćwinka, Sołtmany, Knieja Łuczańska.

Wody nie wolno wykorzystywać do mycia owoców, gotowania, a także kąpieli. Użycie jest możliwe tylko do prac porządkowych i celów sanitarnych, czyli spłukiwania toalet.

Bakterie z grupy coli do ujęć wody przenikają np. z nieszczelnych szamb lub zanieczyszczonych nieczystościami gruntów. Picie skażonej nimi wody może skutkować dolegliwościami żołądkowymi.

 

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bartłomiej Kłoczko
Bartłomiej Kłoczko
10 czerwca 2020 19:56

W związku z możliwością naruszenia moich dóbr osobistych i narażeniem mnie na utratę zaufania publicznego poprzez podawanie nieprawdziwych informacji, co może podlegać karze na podstawie kodeksu karnego proszę o zabezpieczenie komentarzy pod podaną informacją.
Bartłomiej Kłoczko
Wójt Gminy Kruklanki

ZADOWOLONY
ZADOWOLONY
3 czerwca 2020 21:31

Nareszcie, ktoś zauważył istnienie takich wsi jak Żabinka, Żywy, Jurkowo czy Knieja Łuczańska 😀 a jak ktoś spyta gdzie to jest to powiedzcie , że tam gdzie Diabeł mówi dobranoc 😉

ela
ela
3 czerwca 2020 04:35

Jestem ciekaw czy Kłoczko ukaże winnych bo jak wiadomo woda została zatruta w brożówce gdzie teść wójta leje gnojówę na polach przy ujęciu wody pewnie wszystko zamiecie pod dywam i cicho sza ponoć ten szczep bakterii akurat nie jest groźny część z nas i tak piję wodę tylko że przegotowaną bo gmina nie dostarcza wody wszędzie

Bodzio
Bodzio
3 czerwca 2020 04:28

Niestety musimy pić tą wodę bo wójt dał ciała i nie potrafi dostarczyć wody dla mieszkańców starsi ludzie nie są w stanie przejść kilka kilometrów do miejsca dostawy wody i dźwigać ją spowrotem do moich sąsiadów wójt powiedział że jak nie pasuje to niech sobie w plecak naleją i będzie wygodniej a wodę zatruli Agromazury podczas podłączania we wsi Brożówka