Awanturowali się i grozili bliskim. Trafili do aresztu

0

Giżyccy policjanci interweniowali wobec dwóch mieszkańców Giżycka, którzy znajdując się pod działaniem alkoholu wszczęli awanturę. 

W miniona sobotę (06.01.2018 r.) w godzinach popołudniowych oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia dotyczące awantury. O pierwszym zdarzeniu policjantów powiadomił syn osoby pokrzywdzonej, prosił o interwencję policji ponieważ jak twierdził, ojciec przejawia przemoc wobec matki.

Drugie zgłoszenie policjanci przyjęli kilka minut po godzinie 15:00 od zapłakanej kobiety, która obawiała się swojego agresywnego syna.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że w obu przypadkach mężczyźni znajdowali się pod działaniem alkoholu, wszczęli awanturę podczas, której wyzywali swoich członków rodziny słowami wulgarnymi, grozili pozbawieniem życia, szarpali, popychali i niszczyli mienie. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w policyjnym areszcie. Rodziny zatrzymanych mężczyzn zostały objęte procedurą Niebieskiej Karty.

Teraz sprawami zajęli się giżyccy kryminalni. Jeżeli okaże się, że mężczyźni znęcali się nad rodziną, za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. Za przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze