Wczoraj kilka minut przed godziną 20:00 giżyccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie Giżycka. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ustalili, że 38-letni mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu, bez powodu zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy pod adresem matki. Agresor niszczył wyposażenie mieszkania powodując zniszczenie szafek i nieporządek oraz groził matce pozbawieniem życia. Jednym sposobem by zapewnić kobiecie spokój i bezpieczeństwo było odseparowanie awanturnika od pokrzywdzonej. 38-latek trafił do policyjnego aresztu.

Interweniujący funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty. Teraz będą sprawdzać sytuację rodziny.

Niebieska Karta jest dokumentem, który ma obowiązek zakładać policja, ośrodki pomocy społecznej, w tym ośrodki interwencji kryzysowej, pracownicy oświaty, służby zdrowia, a także gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych, w każdym przypadku, gdy pracownicy tych palcówek dowiedzą się, o stosowaniu przemocy w rodzinie.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostająca w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Giżycko

1
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kutasiarz Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Kutasiarz
Gość
Kutasiarz

No to ładnie xDDD