Awantura o gołąbki zakończona w policyjnym areszcie

0
R e k l a m a

Od czego może zacząć się domowa awantura? Powodów jest wiele m. in. głośna muzyka, zupa za mało słona, nie podany obiad do stołu itp. Tym razem węgorzewscy policjanci interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, którego do skrajnych emocji doprowadził fakt, rozwekowania słoików z gołąbkami przez brata. 

W czwartek (19.03.2020r.) około północy oficer dyżurny węgorzewskiej komendy skierował patrol na interwencję domową do jednej z rodzin mieszkającej na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 34-latek.

Jak się okazało, mężczyzna zawekował słoiki z gołąbkami, które pod jego nieobecność otworzył brat i poczęstował się nimi. W odwecie, kiedy brat zasną, agresor zaczął uderzać go po twarzy a następnie podduszać wyzywając przy tym słowami wulgarnymi. Następnie w ruch poszły przedmioty gospodarstwa domowego. Przerażona siostra wezwała na miejsce policję. Funkcjonariusze zbadali mężczyznę policyjnym alkomatem. Okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jego zachowanie zagrażało bezpieczeństwu innych osób, dlatego noc spędził w policyjnej celi. Interweniujący funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskie Karty. Teraz sprawdzają sytuację rodziny.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Węgorzewo 

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze