ASF w gminie Giżycko. Zlikwidowano wszystkie świnie w gospodarstwie

3

Wszystkie świnie znajdujące się gospodarstwie rolnym w miejscowości Pieczonki, gdzie wykryto ognisko ASF, zostały zlikwidowane – poinformował Główny Lekarz Weterynarii. Zlikwidowano też trzodę w gospodarstwie, które miało kontakt z chorymi świniami. 

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że do dnia dzisiejszego w wyniku działań Inspekcji weterynaryjnej zostały poddane eutanazji i zutylizowane wszystkie świnie znajdujące się w ognisku choroby oraz gospodarstwie kontaktowym.

Trwają działania mające na celu zniszczenie lub dezynfekcję odchodów, paszy, narzędzi lub sprzętu oraz pomieszczeń gospodarstwa.

Ponadto ustalono, że w obszarze zapowietrzonym (co najmniej 3 km od ogniska) zlokalizowane jest 1 gospodarstwo liczące 620 sztuk świń oraz 1 utrzymujące 6 sztuk trzody chlewnej.

W obszarze zagrożonym (co najmniej 7 km wokół obszaru zapowietrzonego) znajduje się 45 gospodarstw, w których w sumie utrzymywanych jest około 20 200 sztuk świń.

Gospodarstwa te są objęte ścisłym nadzorem IW oraz czasowym zakazem przemieszczania świń.” – napisano w komunikacie GLW.

Ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF)- drugie w tym roku – zostało wykryte kilka dni temu w gospodarstwie położonym w miejscowości Pieczonki (gmina Giżycko), w którym znajdowało się ponad 1700 świń.

Pisaliśmy o tym tutaj https://www.gizycko.info/ognisko-afrykanskiego-pomoru-swin-w-gminie-gizycko/

 

3
Dodaj swój komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
VortexczłowiekzlasuBoryna Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
człowiekzlasu
Gość
człowiekzlasu

Nawet świń w tym kraju nie będzie można hodować masakra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Boryna
Gość
Boryna

I gdzie były te madonny z transparentami gdy mordowano lochy prośne, lochy karmiące, prosięta tygodniowe. prosięta jednodniowe?

Vortex
Gość
Vortex

Nikt im nie zapłacił to i nikt nie protestował