Aresztowany za posiadanie narkotyków i usiłowanie włamania do bankomatu

0

Kryminalni z Giżycka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie 700 gramów amfetaminy, krótkotrwałe użycie pojazdu oraz usiłowanie włamania do bankomatu. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutów. 

Sprawa miała początek 15 marca br. Wówczas o godzinie 2.00 w nocy policjanci otrzymali informację o usiłowaniu włamania do bankomatu w Wydminach. Śledczy będący na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawca próbując włamać się do urządzenia uruchomił alarm. To uniemożliwiło mu realizację przestępczego planu.

Zakrojone na szeroką skalę działania giżyckich śledczych, jak i operacyjnych w tej sprawie doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z warsztatów na terenie Ełku. Przebywał tam 35-latek, którego policjanci już wtedy podejrzewali o krótkotrwałe użycie pojazdu. Jak się okazało, samochód, którym mężczyzna poruszał się w nocy z 14 na 15 marca br. po terenie Wydmin, znajdował się w warsztacie.

Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli także narzędzia oraz materiał świadczący o tym, że mężczyzna gromadził informacje m.in. dotyczące budowy bankomatów, ich mechanizmu działania. Z kolei w jednej z szaf znajdującej się w budynku operacyjni znaleźli ponad 700 gramów amfetaminy.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze