W ramach reformy Służby Więziennej w latach 2017-2020, planowana jest budowa i rozbudowa kilku jednostek penitencjarnych oraz likwidacja, a tam gdzie to możliwe restrukturyzacja. W grupie tej znalazł się Areszt Śledczy w Giżycku.

Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało koncepcję reformy Służby Więziennej w latach 2017-2020. O reorganizacji placówek więziennictwa mówi się od dłuższego czasu, bo część z nich jest bardzo droga w utrzymaniu. Likwidacja i restrukturyzacja aresztów ma przynieść ponad 100 mln zł rocznie oszczędności, które resort chce przeznaczyć na budowę nowych jednostek. Wśród jednostek penitencjarnych, które mają zostać zrestrukturyzowane znalazł się Areszt Śledczy w Giżycku zlokalizowany przy ul. Warszawskiej.

Planowana jest restrukturyzacja Aresztu Śledczego w Giżycku, która jest wynikiem działań prowadzonych przez Centralny Zarząd Służby Więziennej w Warszawie. Działania CZSW oparte są między innymi na kalkulacji kosztów związanych z funkcjonowaniem poszczególnych jednostek penitencjarnych w kraju, planami modernizacji już istniejących oraz budowy nowych nowoczesnych jednostek.  W związku z tym Areszt Śledczy w Giżycku do czerwca przyszłego roku zostanie przekształcony w Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Suwałkach. Zmniejszy się tym samym ilość funkcjonariuszy niezbędnych do funkcjonowania oddziału zewnętrznego. Ci funkcjonariusze, którzy nie będą pełnili służby w oddziale zewnętrznym i nie odejdą na zaopatrzenie emerytalne, dalej będą mogli służyć w SW. Dostaną propozycje pełnienia służby w innych jednostkach penitencjarnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Białymstoku, położonych możliwie blisko ich miejsca zamieszkania. Obecnie w Areszcie Śledczym w Giżycku liczba wszystkich etatów funkcjonariuszy wynosi 63- poinformował nas mjr Michał Zagłoba, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Białymstoku. 

Piotr Suchta

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Funcjonariusz SW

A ja się pytam kiedy ten cały CZSW i poszczególne OISW poddadzą się reformie, czy nadal będą tworzyć sztuczne etaty kosztem ludzi z jednostek penitencjarnych. Prześledźcie o ile w ostatnich 10 latach wzrosła liczba BIUROKRATÓW w mundurach w cezecie i okręgach.

Anonimowo

Aresz Śledczy w Świnoujściu też zamykają ……..bravo dla Ministra

osadzony

To kilka osób poleci z roboty