Areszt dla złodzieja damskich torebek i włamywacza

0

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali 27- latka podejrzanego o kradzieże damskich torebek oraz włamanie do domu jednorodzinnego. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 

Do kradzieży damskich torebek doszło w maju na terenie ogródków działkowych w Giżycku.

Mężczyzna dopuścił się czterech takich kradzieży. Wykorzystując nieuwagę kobiet, zabierał ich torebki wraz z zawartością – informują policjanci z KPP Giżycko. 

Natomiast 2 czerwca, również na terenie Giżycka, wykorzystując nieuwagę domownika, wszedł do jego domu, skąd zabrał klucze do auta, kasetkę z zawartością biżuterii o łącznej wartości blisko 5 tys. złotych.

Kryminalni pracujący nad tymi sprawami zebrali informacje, które pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie 27- latka. Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie 5 zarzutów dotyczące kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posługiwanie się dokumentem innej osoby i ukrycie dokumentów – dodają mundurowi. 

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, zeznań świadków, oględzin miejsca zdarzenia, przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, jak i złożonych przez niego wyjaśnień, giżycki Sąd zastosował wobec 27- latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze