Areszt dla domowego oprawcy. 56-latek znęcał się nad żoną

1

Nawet 5 lat więzienia grozi 56-latkowi, który znęcał się psychiczne i fizyczne nad żoną. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

O niebezpiecznych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu rodziny, kobieta informował już na początku br. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał ją, poniżał, wyganiał z domu, groził pozbawieniem życia, a także znęcał się fizyczne poprzez popychanie, szarpanie, wykręcanie rąk jak i przetrzymywanie za twarz.

Wtedy też zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 56-latkowi zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Wobec oprawcy został zastosowany dozór policji, nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej.

Oprawca nadal nie stosował się do postanowień i łamał wszystkie nakazy i zakazy. Ponadto 26 kwietnia będąc w stanie nietrzeźwości „urządził” żonie kolejną awanturę, która skutkowała wezwaniem policji. Mundurowi zatrzymali 56-latka w policyjnym areszcie.

Na podstawie zebranego materiału, przesłuchaniu pokrzywdzonej i świadków sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 56-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Sami

Co to jest „pobawieniem życia”