fot. UKS Giżycko

W dniach 5-6 marca 2022 w Tomaszowie Mazowieckim rozegrane zostały zawody dzieci w łyżwiarstwie szybkim Arena CUP3. Wzięły w nich udział zawodniczki UKS Giżycko. 

Na turnieju w Tomaszowie Mazowieckim ogromny sukces odniosła Julia Kudrycka, która zwyciężyła w trzeciej edycji zawodów Arena Cup. Julia, startując w kategorii F2, nie dała szans rywalkom i pewnie zwyciężyła we wszystkich czterech biegach, jednocześnie ustanawiając dwa rekordy życiowe. 

Zawodniczka UKS Giżycko trenuje łyżwiarstwo szybkie dopiero od września ubiegłego roku, a ten piękny puchar i medal, to wspaniała nagroda i zachęta do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego.

Julia ma łyżwiarski potencjał, który warto rozwijać i stworzyć jej dobre warunki do treningu. Aktualnie mamy obiecującą młodą grupę zawodników i zawodniczek, która ma szansę osiągnąć dobry poziom sportowy- podkreśla Jolanta Maksymiuk trener i Prezesa UKS Giżycko

Blisko trzeciego miejsca na podium była Hanna Bierć, jednak upadek w ostatnim biegu spowodował, że ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Podobno, to czwarte miejsce jest najgorsze, ale jest też to pierwsze miejsce za podium. Brawo Hania za walkę do końca.

Czterokrotnie na dystansie 500m w kategorii D1wystartowała Lena Krzyżewska, która mimo drobnego urazu uzyskała wyniki w granicach rekordu życiowego (56sek.), co świadczy o rosnącej formie i szansie na kolejne jeszcze lepsze starty.

W zawodach ArenaCup wystartowało prawie 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym trzy z UKS Giżycko. Julia Kudrycka jest pierwszą zawodniczką naszego klubu, która w kategorii F2 uzyskała czas na 500m poniżej 1 min tj. 58,95sek. i to już w pierwszym biegu!

fot. UKS Giżycko
fot. UKS Giżycko
fot. UKS Giżycko
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Masters

Gratulacje!