Giżyccy policjanci zorganizowali działania profilaktyczno – edukacyjne skierowane do młodzieży ze szkół powiatu, które poświęcone są przeciwdziałaniu uzależnieniu od narkotyków. Realizatorem przedsięwzięcia jest Kierownik Rewiru Dzielnicowych giżyckiej komendy, który zaprosił do współpracy przedstawicieli programu profilaktycznego „Antymina”. Działania wspierają lokalne instytucje i samorządy, a Burmistrz Miasta Giżycko objął przedsięwzięcie honorowym patronatem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku już po raz czwarty przygotowują się do akcji skierowanej do młodzieży, by wspólnie z nią podjąć walkę przeciwko uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy. Program profilaktyczny „Antymina”, skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, oparty głównie na przekazie i opowieściach terapeutów, którzy niegdyś wplątani w świat przestępczy zmagali się z różnymi uzależnieniami. Teraz właśnie oni przestrzegają młodzież przed zagrożeniem, jakie niosą ze sobą różnego rodzaju środki odurzające. Terapeuci ci to profesjonalni muzycy hip-hopowi, mający na swoim koncie wiele nagranych płyt, którzy jak twierdzą – powrócili, by przestrzegać innych przed śmiercionośną miną.

Działania nazwane „Żyj pełnią życia – Nie daj się wysterować na minę” zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Giżycka Pana Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, a realizowany jest dzięki wsparciu Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Gminie Giżycko i Gminie Wilkasy . Przedsięwzięcie wsparli również Kościół Katolicki w Wilkasach, Kościół Zielonoświątkowy w Giżycku oraz Klub „Aikido” kierowany przez Jacka Szpakowskiego.
Pomysłodawcą i głównym realizatorem akcji jest Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Giżycku mł. asp. Daniel Romańczyk, który do współpracy zaprosił Mirosława „Kolah” Kolczyk z „Antyminy” , który jest muzykiem i prowadzi spotkanie oraz Piotra „Poison” Plichtę, który także wsparł projekt swoim talentem, umiejętnościami i zaangażowaniem.

Działania odbędą się w dniach 2 i 3 marca 2017 r. w szkołach gimnazjalnych w Giżycku, Wilkasach i Wydminach, a zakończą się koncertem Hip Hop w Ekomarinie w Giżycku w dniu 03.03.2017 r. o godz. 20:00, na który serdecznie zapraszamy młodzież z całego powiatu giżyckiego.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze