Kierowca z sądowym zakazem i amfetaminą

2

24-letni mieszkaniec Giżycka złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i wsiadł za kierownicę opla. Na dodatek mundurowi znaleźli przy mężczyźnie narkotyki. 

W sobotę, 5 marca w Giżycku funkcjonariusze z giżyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem.

Za kierownicą siedział 24-letni giżycczanin, który jak się okazało, objęty był sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto policjanci znaleźli przy mężczyźnie foliowy woreczek z białą substancją. Po zbadaniu zabezpieczonej substancji tester wykazał, że to jest amfetamina– informują mundurowi z KPP Giżycko 

Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna mógł prowadzić pojazd pod działaniem środków odurzających, została pobrana od niego krew do dalszych badań.

24-latek musi liczyć się także z konsekwencjami prawnymi. Kodeks karny za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Hejter07

Kolejny ćpun bez uprawnień na drogach naszego powiatu… przecież tak lekkomyślne zachowanie to pewna smierć, może nie jego (gdyż pewnie w tamtym momencie był w euforii po tych prochach) ale innych uczestników ruchu drogowego! Zakaz prowadzenia pojazdów dożywotnio! Niech burak pieszo spaceruje jak nie umie się odnaleźć w społeczeństwie!

m.k.

Pięć lat za jazdę,trzy za prochy to razem osiem. Stawiam na to że dostanie rok i to w zawiasach. I za jakiś czas znów ruszy w trasę…