Akcja „Znicz” na drogach powiatu giżyckiego

1

W związku z dniem Wszystkich Świętych giżyccy policjanci prowadzą działania pn. „Znicz”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i płynności ruchu na drogach oraz w okolicy cmentarzy. W tym czasie na drogach powiatu giżyckiego doszło do jednego wypadku drogowego oraz funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę, który pędził z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym.

Podczas akcji „Znicz 2018” giżyccy policjanci ruchu drogowego, prewencji, dzielnicowi, kryminalni dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze kierowali ruchem na skrzyżowaniach, respektowali zakazy parkowania w miejscach objętych zakazem, pomagali wjechać i wyjechać z przydrożnych cmentarzy. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze również prowadzili działania edukacyjno-profilaktycze i przypominali uczestnikom ruchu drogowego pieszym i rowerzystom o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. W ramach profilaktyki policjanci przekazywali dorosłym i dzieciom kamizelki i elementy odblaskowe. Działania realizowane były na terenie gminy Wydminy.

Podczas trwania akcji „Znicz” policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca Suzuki w Giżycku ulicą Obwodową, a jest to ulica dojazdowa do cmentarza, pędził z prędkością 104 km/h, gdzie przepisy jasno stanowią o dozwolonej prędkości do 50 km/h. Motocyklista stracił już na trzy miesiące uprawnienia do kierowania. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jano

Jeszcze przez dwa dni yanosik będzie mega potrzebny i nie dla tych, którzy będą prędkość przekraczać, takich niech policja wyłapuje, a już na pewno tych co pili, myślę raczej o wszystkich utrudnieniach na drodze.