Akcja „Wnyk”. Leśnicy i myśliwi znaleźli 68 wnyków zastawionych na zwierzęta

0

W dniach od 11 do 13 marca br. na terenie Białostockiej Dyrekcji Lasów Państwowych odbyła się organizowana corocznie akcja „Wnyk”.

W Nadleśnictwie Giżycko w miniony piątek i sobotę prawie pięćdziesięciu leśników i myśliwych patrolowało tereny leśne leżące w gminie Orzysz, w obwodach łowieckich użytkowanych przez  koła łowieckie „Dąbrowa” i „Cyranka”. Podczas przeszukiwania powierzchni leśnych znaleziono 68 sztuk wnyków wykonanych w formie pętli z drutu. Na szczęście wszystkie znalezione wnyki były puste. Jednak sam fakt znajdowania w lesie pułapek, zastawionych na dziko żyjącą zwierzynę świadczy o tym, że w okolicznych lasach odbywa się proceder kłusownictwa. Taka okrutna forma polowania na zwierzynę jest prawnie zakazana ustawą Prawo łowieckie. Przypadkowo złapane we wnyki zwierzęta giną w męczarniach. Często ofiarami kłusownictwa są również gatunki zwierząt prawnie chronionych. Nie można na to pozwolić!

Zwracamy się z apelem do wszystkich Państwa odwiedzających tereny leśne, jeśli podczas spacerów znajdziecie Państwo pułapki i wnyki zastawione na zwierzynę leśną, proszę niezwłocznie poinformować o ich lokalizacji okolicznych leśników lub myśliwych. Znalezione wnyki zostaną zdemontowane, a samo miejsce ich znalezienia będzie patrolowane przez służby leśne i myśliwych.

Wnyk przymocowany do drzewa. Foto. Krzysztof Miszkiel
Wnyk przymocowany do drzewa. Foto. Krzysztof Miszkiel

Nadleśnictwo Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze