Akcja służb na jeziorze Dargin. Pomocy potrzebowała załoga nabierającej wody łodzi

0

Policjanci i ratownicy MOPR interweniowali na jeziorze Dargin, gdzie na uszkodzonej i nabierającej wody łodzi żaglowej przebywała sześcioosobowa załoga. 

W sobotę (28 maja) kilka minut po godzinie 10:00 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że na jeziorze Kisajno łódź nabiera wody, a na pokładzie znajduje się sześcioosobowa załoga.

Dyżurny udzielił instruktażu o założeniu kapoków, bieżącym wybieraniu wody oraz włączeniu pomp i w miarę możliwości spłynięcie jak najbliżej do brzegu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policyjni wodniacy i ratownicy MORP-u. W trakcie dopłynięcia na miejsce zdarzenia policjanci uzyskali informację, że łódź znajduje się na jeziorze Dargin, a załoga została już podjęta i przebywa na łodzi ratowników – przekazują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kiedy łódź płynęła obok miejscowości Sztynort w kierunku jeziora Mamry, sterująca łodzią zauważyła, że napłynęła na kamienie, co doprowadziło do zerwania płetwy sterowej. Po chwili słychać było kilkukrotne uderzenie łodzi o dno, w wyniku czego doszło do uszkodzenia poszycia łodzi i nabierania wody.

W zdarzeniu na szczęście nikt z załogi nie odniósł obrażeń, wszystkie osoby zostały bezpiecznie podjęte i przetransportowane na brzeg. W trakcie czynności okazało się również, że sterująca łodzią 55- letnia mieszkanka województwa pomorskiego, nie posiadała uprawnień do sterowania tego typu jednostką, za co została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Kobieta była trzeźwa.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze