Akcja saperów w Giżycku. Ewakuowano część osiedla

1

Od minionej soboty – 19 października br. giżyccy policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska dwóch niewybuch, które zostały ujawnione w Kanale Łuczańskim w Giżycku przez lokalnych płetwonurków. Dzisiaj, 24 października nastąpiła ewakuacja mieszkańców i wydobycie niewybuchów. Akcję przeprowadzili saperzy z Marynarki Wojennej w Gdyni.

Od minionej soboty, 19 października br. giżyccy policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska dwóch niewybuchów, które zostały znalezione w Kanale Łuczańskim w Giżycku przez lokalnych płetwonurków. Na wydobycie znaleziska policjanci i mieszkańcy czekali pięć dni.

Dzisiaj, 24 października br. od godzin porannych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Giżycku rozpoczęli ewakuację mieszkańców w promieniu 300 metrów od znaleziska. Ewakuowano blisko 250 osób. Do akcji wydobycia niewybuchów przystąpili saperzy z Marynarki Wojennej w Gdyni. Akcja przebiegła sprawnie i trwała ponad godzinę. Saperzy potwierdzili, że są to dwa pociski artyleryjskie 75 mm, które zostały przekazane giżyckim saperom z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. To ci żołnierze przeprowadzą detonację niewybuchów znalezionych w Kanale Łuczańskim.

Policjanci dziękują wszystkim zaangażowanym służbom i instytucjom, które brały udział w ewakuacji i działaniach wydobycia pocisków. Podziękowania kierowane są również do mieszkańców, którzy znali powagę sytuacji i zastosowali się do poleceń policjantów.

Źródło: KPP Giżycko (ich/rj)

1
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Orzygała Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Orzygała
Gość
Orzygała

Ten dowódca Orzygała to się tak nie garbi, nie wypada dla komendanta i super związkowca co nic nie robil, tylko stołeczek piastował