Akcja „Drzewko za makulaturę”. Wymień papiery na rośliny

0

Zapraszamy do udziału w kolejnej już siódmej akcji „Drzewko za makulaturę”, która potrwa od 1 maja do 15 września br.

Przekazanie w tym terminie makulatury do punktu zbiórki surowców wtórnych będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów. Uczestników prosimy o zapoznanie się z regulaminem Akcji. Uwaga – są zmiany w regulaminie dotyczące zasięgu Akcji i możliwej do otrzymania liczby sadzonek.

Zatem zapraszamy do udziału w Akcji tych, którzy sortują i zbierają makulaturę od dawna jak również tych, którzy dopiero zaczynają. Zróbmy coś dobrego dla siebie i środowiska!

Regulamin Akcji „Drzewko za makulaturę”

 1. Akcję organizują: Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Giżycku i Nadleśnictwa Giżycko.
 2. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie mieszkańców i wymienione w p. 3 instytucje do zbiórki surowców wtórnych i segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, jak również zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania lasów i zieleni miejskiej.
 3. W Akcji mogą wziąć udział osoby indywidualne, placówki oświatowe, samorządy i ich jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe z terenu powiatu giżyckiego, miasta i gminy Węgorzewo oraz miasta i gminy Orzysz, gminy wiejskiej Kętrzyn i Stare Juchy. W Akcji nie mogą uczestniczyć firmy prywatne.
 4. Aby wziąć udział w Akcji należy zebrać makulaturę i oddać ją do punktu zbiórki surowców wtórnych znajdującego się na terenie podanym w pkt. 3 regulaminu. Na pokwitowaniu wystawianym przez punkt zbiórki surowców wtórnych musi widnieć: data nieodpłatnego oddania makulatury, imię i nazwisko uczestnika (lub nazwa placówki oświatowej/ stowarzyszenia/ sołectwa) oraz ilość oddanej makulatury podanej w kg.
 5. Akcja trwa od 1 maja do 15 września 2016 r. Oznacza to, że przekazanie makulatury w tym terminie będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów.
 6. Do dnia 15 września 2016 r. każdy uczestnik musi zgłosić do biura Fundacji (telefonicznie: nr tel. 87 428 04 90, faxem 87 428 04 91 lub mailem: fundacja@jeziora.com.pl) ilość oddanej makulatury, w celu zabezpieczenia odpowiedniej liczby sadzonek. Uczestnicy Akcji mogą zadeklarować chęć otrzymania określonej liczby sadzonek drzew liściastych (w tym owocowych) i iglastych oraz ziół wieloletnich, ale bez wskazania określonych gatunków i odmian.
 7. Za każde oddane 20 kg makulatury przysługuje jedna sadzonka drzewa lub krzewu.
 8. Uczestnicy indywidualni Akcji mogą otrzymać max. 5 sadzonek (oddając 100 kg makulatury), a placówki oświatowe, organizacje pozarządowe oraz sołectwa max. 10 sadzonek (za 200 kg makulatury).
 9. Przekazanie sadzonek odbędzie się w Giżycku (dla mieszkańców powiatu giżyckiego, miasta i gminy Węgorzewo, gminy wiejskiej Kętrzyn, Stare Juchy, miasta i gminy Orzysz).
 10. Dostępne sadzonki to: drzewa i krzewy liściaste: tawuła (różne odmiany), magnolia, robinia, trzmielina, krzewuszka, w tym drzewka owocowe (jabłoń, grusza, śliwa) szczególnie odmiany popularne dawniej a obecnie zapomniane. Drzewa i krzewy iglaste: jałowiec, sosna, świerk, żywotnik, cyprysik. Zioła wieloletnie: lawenda, melisa, mięta, tymianek.
 11. Organizator informuje, że różnorodność wymienionych powyżej sadzonek może się różnić w zależności od dostępności u dostawcy. Rośliny będzie można odebrać wyłącznie po okazaniu oryginału pokwitowania wystawionego przez punkt zbiórki surowców wtórnych.Sadzonki może odebrać inna osoba w imieniu uczestnika Akcji, na podstawie okazanego pokwitowania z punktu surowców wtórnych. Terminy oraz miejsca przekazania sadzonek zostaną opublikowane w późniejszym czasie na stronie internetowej Fundacji www.jeziora.com.pl w zakładce Aktualności.

Punkty zbiórki surowców wtórnych, w których można oddać makulaturę w Akcji „Drzewko za makulaturę”:

 • firma „POLCAN” przy ul. 1 Maja 17, (tel. 662 210 197)
 • Skup Surowców Wtórnych w Gajewie k. Giżycka przy ul. Suwalskiej 11 (A. Zubowicz, tel. 692 447 086)
 • firma AL – MET Maciej Sulewski, ul. Obwodowa 1 ( byłe Zakłady Rybne; za hurtownią JUMAR), tel. 508 320 892.

MAZURSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W GIŻYCKU

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze