Akcja charytatywna. Potrzebna proteza nogi

0

Zarząd Stowarzyszenia „Perkun” oraz koledzy z byłego 4 Giżyckiego Pułku Zakłóceń Radiolokacyjnych wystąpili z inicjatywą zorganizowania zbiórki pieniędzy na dofinansowanie endoprotezy i rehabilitacji dla kolegi Lecha Stankiewicza.

W ostatnich latach Pan Leszek zmagał się z wieloma chorobami, a stan jego zdrowia ulegał systematycznemu pogorszeniu, aż do tego roku, kiedy to po czteromiesięcznym pobycie w szpitalu doszło do amputacji prawej kończyny dolnej na poziomie uda. Aktualnie porusza się z wykorzystaniem protezy tymczasowej. Orzeczono „znaczny stopień niepełnosprawności”, zalecając ciągłą rehabilitację usprawniającą. Ta sytuacja w zasadniczy sposób wpłynęła na ogólny stan jego zdrowia fizycznego, ale także psychicznego.

Stąd też inicjatywa społeczna, aby pomóc koledze w rozwiązaniu podstawowych problemów związanych z funkcjonowaniem w tej trudnej sytuacji życiowej.

Pan Lech Stankiewicz, giżycczanin i chorąży Wojska Polskiego ma za sobą 30 lat służby. Jako emeryt podjął się intensywnej i odpowiedzialnej, ale jednocześnie bezinteresownej pracy w stowarzyszeniu, czym zjednał sobie wielu kolegów i przyjaciół. W przekroju wszystkich lat działalności służbowej i społecznej niejednokrotnie inicjował i współuczestniczył w działaniach na rzecz kolegów będących w potrzebie. Teraz znalazł się w sytuacji, w której sam potrzebuje wsparcia.

Skromna emerytura, którą otrzymuje nie pozwala na pokrycie kosztów związanych z zakupem właściwej endoprotezy oraz prowadzenia długoterminowej rehabilitacji, a także zaopatrzenia w przedmioty i urządzenia techniczne ułatwiające funkcjonowanie w sytuacji ograniczenia możliwości ruchowych.

Pan Leszek potrzebuje minimum 30 000 zł, by zakupić odpowiednią, dobraną do indywidualnych potrzeb endoprotezę. Taką, która pomaga, a nie utrudnia codzienne funkcjonowanie, by móc powrócić do sprawności.

Inicjatorzy tej akcji społecznej liczą na szeroki oddźwięk wśród przyjaciół, kolegów i wszystkich ludzi dobrej woli. Pieniądze można wpłacać na poniższy numer rachunku:

Nr konta: 72 1240 5787 1111 0000 5760 4284 Lech Stankiewicz
Tytułem:  „Endoproteza i rehabilitacja dla Lecha”
Tel. kontaktowy do Pana Leszka:  694 993 694

fot. A. Górniak

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze