fot. 4W-MBOT 
Reklama

Blisko 90 ochotników do pełnienia służby w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej złożyło w niedzielę przysięgę wojskową w Braniewie, Morągu i Giżycku.

Kolejnych 39 żołnierzy otrzymało patenty na pierwszy stopień podoficerski. Wśród zaprzysiężonych znaleźli się m.in. dziennikarze, elektrycy, pielęgniarki, nauczyciele, pasjonaci militariów i historii, prawnik, lekarz czy instruktor sztuk walki. W związku z obecną sytuacją epidemiczną uroczystości w Braniewie, Morągu i Giżycku odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym, bez zaproszonych gości.

W liście do nowych żołnierzy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że przysięga wojskowa to symbol wyjątkowego zobowiązania wobec państwa i narodu. “Jesteście w gronie pierwszych Terytorialsów, którzy składają przysięgę w tym roku. Wstępujecie w szeregi wyjątkowej formacji, której nadrzędnym celem jest obrona i wsparcie lokalnej społeczności – zarówno w czasie wojny, jak i w czasie pokoju, także w sytuacjach takich jak obecna pandemia” – napisał.

Szef MON dodał, że wojska OT w tym trudnym okresie potwierdzają swoją wartość aktywnie i skutecznie uczestnicząc w walce z koronawirusem. Większość osób składających przysięgę w ten weekend, to uczniowie, studenci i nauczyciele, którzy odbyli szkolenie podstawowe w ramach projektu “Ferie w mundurze”.

“Gratuluję Wam decyzji jaką podjęliście i jednocześnie dziękuję, że zdecydowaliście się służyć Ojczyźnie w tym trudnym czasie pandemii” – powiedział podczas uroczystości dowódca brygady płk Mirosław Bryś.

W Morągu odbyła się również promocja podoficerska 39 żołnierzy, którzy otrzymali patenty na pierwszy stopień podoficerski. Są to absolwenci kursu SONDA – projektu dla liderów, w którym może wziąć udział wyselekcjonowana grupa kandydatów.

Źródło: 4W-MBOT 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
K
K
24 stycznia 2021 08:35

Wow… I odrazu czuje sie bezpieczniej 🙂

Khh
Khh
23 stycznia 2021 21:39

XD

lol
lol
23 stycznia 2021 18:28

Jakoś na zdjęciu nie widzę żołnierzy tylko “terytorialsów”. Swoją drogą dziwna nazwa…

Ed
Ed
odpowiedział na komentarz  lol
23 stycznia 2021 21:45

Od wojsk obrony terytorialnej.