9 urodziny Streetworkingu Giżycko

0

5 września uczestnicy Streetworkingu Giżycko świętowali już 9 rocznicę swojej działalności. To pedagodzy ulicy, którzy działają w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Pod swoją opieką mają 30 osób, głównie dzieci z trzech giżyckich podwórek Wilanowska, Nowowiejska i Jeziorna.

Spotkanie odbyło się przy ulicy Słowiańskiej 2 w Giżycku. Na wszystkich uczestników czekał pyszny tort, kiełbaski na grilla oraz słodkości. Życzenia i podziękowania kadrze złożyła Pani Ewa Ostrowska, Dyrektor CPUIS, która tradycyjnie częstowała wszystkich tortem.

Na urodziny przybył Burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Zastępca Burmistrza, Cezary Piórkowski oraz radna Rady Miejskiej w Giżycku Małgorzata Czopińska. Specjalne podziękowania trafiły do Moniki Bystrzyckiej, jednej z pedagogów, która zakończyła pracę jako streetworking.

Po oficjalnej części dzieci wzięły udział w licznych zabawach i grach. Świętowanie tego dnia było pełne radości, zabaw i nie zabrakło upominków dla dzieci i młodzieży.

W przedsięwzięciu pracują Barbara Nowosielska i Arkadiusz Sprung. To pedagodzy dbający o pokazywanie dobrych wartości dla dzieci, wydobycie ich mocnych stron i wspieranie  rodzin będących w różnych trudnych sytuacjach. Jest to długofalowa praca z młodymi ludźmi, którzy niekoniecznie spędzają czas w domu z rodziną i dlatego praca streetworkingów prowadzona jest na ulicach, osiedlach, blokowiskach.

(Beata Górczyńska/ Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze