9 kolizji, potrącenie pieszej i zderzenie osobówki z motocyklem. Policjanci podsumowali weekend na drogach

0

W weekend giżyccy policjanci ujawnili 54 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 49 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, na 156 przebadanych kierowców pod kątem stanu trzeźwości 1 kierowca był w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci pracowali na miejscu 9 kolizji drogowych, w tym potrącenia pieszej oraz zderzenia osobówki z motocyklistą. Brakiem wyobraźni wykazał się również 20-latek, który po pijanemu uderzył w drzewo.

W weekend (19.08.-21.08.) policjanci giżyckiej drogówki na drogach powiatu ujawnili 54 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 49 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 1 osoba nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz 1 z kierowców rozmawiał w czasie jazdy przez telefon. Policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań i niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

Na 156 przebadanych kierowców pod kątem stanu trzeźwości 1 z kierowców prowadził pojazd, będąc w stanie po użyciu alkoholu, „wydmuchał” 0,26 promila. Policjanci pracowali na miejscu 9 kolizji drogowych.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na trasie Wydminy/Mazuchówka, gdzie 25-letnia kierująca motocyklem, wykonując manewr wyprzedzania pojazdu osobowego, została przez niego potrąconą. Przyczyną potrącenia było brak ostrożności i uwagi ze strony kierującej hondą, która nie upewniła się, że jest wyprzedzana przez innego uczestnika ruchu drogowego i dokonała manewru skrętu w lewo, potrącając kierującą jednośladem. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do potracenia pieszej doszło na przejściu dla pieszych w Giżycku. W tym zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili już jego dane, teraz wyjaśnią szczegółowo moment potrącenia kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych i w końcowej fazie przejścia została potrącona przez osobówkę. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Brakiem wyobraźni wykazał się 20-letni kierowca, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, postanowił prowadzić auto. Kierowca jechał z 3 pasażerami. W miejscowości Grajwo (gmina Giżycko) uderzył w przydrożne drzewo. Jedna z pasażerek została przewieziona do szpitala w Giżycku, gdzie po konsultacji lekarskiej okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (20/21.08.).

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze