81 uczestników obozu w Kruklankach ma objawy zakażenia norowirusami

3

81 osób z objawami zakażenia norowirusami potwierdziły służby sanitarne na obozie zorganizowanym w Kruklankach, gdzie przebywa 221 dzieci i 44 osoby z kadry.

Wśród skarżących się na dolegliwości, głównie bóle brzucha i wymioty, było do tej pory 68 dzieci oraz 13 osób z personelu. Obecność norowirusów została tam potwierdzona u 6 osób.

Podejrzenia zatruć pokarmowych w sierpniu zgłaszano także jeszcze w 3 innych placówkach wypoczynkowych w Olsztynie i Mrągowie.

Na obozie w Kruklankach wypoczywające dzieci, jak też osoby dorosłe z personelu skarżyły się głównie na bóle brzucha, wymioty, złe samopoczucie. Nie zgłaszały podwyższonej temperatury – informuje warmińsko-mazurski inspektorat sanitarny

Wszyscy mieli na miejscu zapewnioną opiekę pielęgniarską. Wśród tych osób pobrano materiały do badań bakteriologicznych i wirusologicznych, próby żywności, wodę do spożycia i wodę z jeziora.

Z 22 pobranych prób epidemiologicznych (wymazy i próby kału) w  6 próbach potwierdzono zakażenie norowirusami (3 dzieci i 3 kadra).

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Hehe

Dziwne. Przez całe wakacje prawie zero informacji o nowych przypadkach, teraz zbliża sie koniec wakacji i trzeba karuzelę rozkręcić. Zaraz znów w pisdu pozamykają wszystko i będą zwalać winę na turystów.

Ona

Tylko tu piszą o zupełnie innym wirusie niż koronawirus

leszek z baru

ha ha ha – paranoja?