Wczoraj (18.12.2016) wieczorem dyżurny węgorzewskiej komendy został poinformowany o tym, że przed południem 80-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo wyszedł sam na spacer do lasu i od tamtej pory nie było z nim też żadnego kontaktu. Początkowo zaginionego na własną rękę szukała rodzina, gdy to nie przyniosło skutku zaalarmowana została policja.

W związku z otrzymaną informacją natychmiast rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ na zewnątrz panowała niska temperatura i zbliżała się noc, a teren był mocno podmokły. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów i funkcjonariusze Straży Granicznej.

Niestety pomimo szeroko zakrojonych poszukiwań wczoraj nie udało się odnaleźć starszego mężczyzny. Biorący udział w akcji funkcjonariusze nie poddali się i dziś wcześnie ranjo akcja została wznowiona.

Policjanci wraz ze strażakami OSP Harsz i Radzieje oraz żołnierzami z Jednostki Wojskowej w Węgorzewie ponownie zaczęli przeszukiwać miejsca, w których mógł znajdować się zaginiony. Po kilkudziesięciu minutach na terenie Rezerwatu Sztynort policjanci odnaleźli czapkę poszukiwanego, a następnie – około 150 m dalej – zauważyli poszukiwanego, który stał oparty o drzewo. 80-latek był wychłodzony, przemoczony i wyczerpany.

Po udzieleniu pierwszej pomocy został przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego i zabrany do szpitala. Dzięki zaangażowaniu wszystkich służb mundurowych życiu mieszkańca gminy Węgorzewo nic już nie zagraża.

Źródło: KWP Olsztyn (AF/TM)

2
Dodaj swój komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
harcerzTRZEŻWY Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
harcerz
Gość
harcerz

mógł się po mchu spostrzec w która strone ma zmierzać do domu

TRZEŻWY
Gość
TRZEŻWY

Pewnie naoglądał się telewizji…