73-letni mężczyzna zamarzł niedaleko domu

0

Dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony o zgonie 73-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Kruklanki, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon z wychłodzenia. 

Po przyjeździe, na miejsce policjanci ustalili, że 73-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kruklanki ostatni raz był widziany przez swojego brata w piątek (5 stycznia) około godziny 12:00.

Dwa dni później brat mężczyzny znalazł go w pobliżu posesji leżącego w śnieżnej zaspie. Ponadto ustalono, że mężczyzna wcześniej spożywał alkohol i wyszedł z domu do sąsiada, do którego jednak nie dotarł. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon z wychłodzenia – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Policjanci apelują do wszystkich, by reagowali na osoby nietrzeźwe lub nieporadne przebywające na mrozie oraz na osoby bezdomne.

Zgłaszajmy odpowiednim służbom miejsca ich przebywania. Klatki schodowe, domki letniskowe czy piwnice, nie są odpowiednim miejscem na przeczekanie zimy. Pamiętajmy, że osoby będące pod wpływem alkoholu szybciej tracą ciepło i mogą zamarznąć. Szczególnej uwagi wymagają także osoby starsze i schorowane. Bardzo niska temperatura i trudne warunki pogodowe, mogą okazać się dla nich barierą nie do pokonania. Warto upewnić się, czy nie potrzebują oni pomocy w codziennych czynnościach, takich jak, chociażby zakupy. O takiej sytuacji sąsiada czy znajomego możemy również powiadomić właściwy ośrodek pomocy społecznej – przekazują mundurowi. 

(KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze