7 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend. W tym 16-latek, który spowodował kolizję i uciekł

0

7 kierujących z promilami oraz 2 kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Najmłodszy to 16-latek, który pod działaniem alkoholu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

W piątek, 23 lipca podczas kontroli pomiaru prędkości w miejscowości Konopki Wielkie na policyjny miernik wpadło dwóch kierowców. 58-letni kierowca renaulta, który pędził z prędkością 102 km/h oraz 43-letni kierowca audi, który jechał 109 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy na okres trzech miesięcy, ponadto wobec kierowcy renualta skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu, natomiast kierowca audi został ukarany mandatem i punktami karnymi.

W sobotę 24 lipca, po godzinie 15:00 w Miłkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugotem. Stróże prawa zbadali stan trzeźwości 43-letniego kierowcy. Pomiar wykazał, że miał 0,40 promila alkoholu w organizmie. Kierowanie pojazdem przy tej zawartości alkoholu w organizmie skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie na podstawie przepisu art.87 kodeksu wykroczeń. Wymierzana kierowcy kara polegać może na pozbawieniu wolności (tzw. kara aresztu), grzywnie – jej wysokość sięgnąć może 5 tyś. zł, oraz orzeczeniu zakazu prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat. Na konto kierowcy wpisane zostaje również 10 tzw. „punktów karnych”.

Tego samego dnia, ok. godziny 20:00 w miejscowości Staświny w ręce mundurowych wpadł 58 – latek, który kierował rowerem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany 500 zł mandatem karnym a rower został przekazany osobie trzeźwej.

W niedzielę 25 lipca, w godzinach porannych dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Moniuszki między Wilkasami a Giżyckiem kierujący mazdą uderzył w prawidłowo jadącego vw golfa po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci udali się na miejsce gdzie ustali, że kierowca mazdy jadąc z Wilkas całą szerokością jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w vw golfa po czym uciekł.

W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili pojazd na jednej z giżyckich ulic. Ustalili, że samochodem kierował 16 – letni mieszkaniec Łodzi. Po tym jak spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, zaparkował samochód na jednym z giżyckich parkingów, po czym poszedł do matki i opowiedział co się stało. Nastolatek przyznał się do kierowania autem będąc pod działaniem alkoholu oraz do spowodowania kolizji. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Po godz. 18:00 w miejscowości Miłki mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 42 – letniego mężczyznę, który kierował peugeotem mając ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdami gdyż zostały mu cofnięte kilka lat temu za podobne przestępstwo. 2 promile wydmuchał też 29 – latek, który również w Miłkach tuż przed 22:00 kierował motorowerem. Obaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

Mandatami karnymi w wysokości po 500 zł stróże prawa ukarali 35 – latkę, która kierowała hulajnogą elektryczną mając 0,70 promila i rowerzystę, który wydmuchał 0,74 promila.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze