69-latek znęcał się nad żoną. Trafił do aresztu

0

Dzięki zaangażowaniu i wzorowej współpracy policjantów, prokuratury i sądu, kolejny sprawca przemocy został tymczasowo aresztowany. 69-letniemu mężczyźnie, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną grozi do 5 lat więzienia. 

W piątek (02.09.) giżyccy mundurowi zostali powiadomieni o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Ryn została pobita kobieta. Na miejsce pilnie udali się policjanci, którzy ustalili, że 65-latka posiadała na ciele liczne obrażenia ciała w postaci zasinień oraz zadrapań. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało kobietę do szpitala.

W toku przeprowadzonych czynności mundurowi ustalili także, że 69-latek będąc pod wpływem alkoholu, od pewnego czasu wszczynał awantury, obrażał żonę, groził jej pozbawieniem życia a nawet bił. W dniu interwencji agresor, znajdując się również pod wpływem alkoholu, bił kobietę pięściami i kijem po całym ciele grożąc jej przy tym pozbawieniem życia. Postępowanie policjantów w tej sytuacji mogło być tylko jedno. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W tym czasie śledczy zaangażowani w sprawę zbierali materiał dowodowy, na podstawie którego ustalili również, że oprawca kilka dni wcześniej miał pozbawić kobietę wolności, zamykając ją pod kluczem w domu.

69-latek usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad kobietą, uszkodzenia ciała oraz pozbawienia jej wolności.

W poniedziałek (05.09.) Sąd Rejonowy w Giżycku przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze