R e k l a m a

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Giżycku przekazał najnowsze dane odnośnie zachorowań z powodu koronawirusa w powiecie giżyckim. 

Z danych (stan na 24.03) przekazanych przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Giżycku wynika, że:

  • liczba osób objętych nadzorem sanitarnym 68, w tym:
  • 7 osób w kwarantannie domowej nakazanej decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Giżycku,
  • 1 osoba z dodatnim wynikiem – hospitalizacja.

Przypominamy, że kwarantannę stosuję się w stosunku do osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Kwarantanną objęte są również osoby, które po 15 marca wróciły do kraju. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza.

 

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Peo
Peo
24 marca 2020 15:59

Może by tak zacząć badać osoby w kwarantannie zamiast bezczynnie czekać aż się coś wykluje? I zastanawiać się czy przeżyją, czy zarażą? W cywilizowanych krajach robią testy, nasz rząd i służby sanitarne ograniczają się do izolacji osób. Jeden człowiek na kwarantannie już nie doczekał badań. Ile potrzeba jeszcze, żeby odpowiednie służby się ocknęły?

Roman
Roman
odpowiedział na komentarz  Peo
24 marca 2020 16:20

Już nie przesadzaj. Nie każdy na kwarantannie jest chory, wystarczy że przekroczył granicę i ma kwarantannę z urzędu. W innych państwach robią testy osobą, które mają widoczne objawy choroby a nie każdemu np w Szwecji. Na razie grypa zabija więcej ludzi niż ten medialny wirus.

młoda inaczej
młoda inaczej
odpowiedział na komentarz  Roman
24 marca 2020 18:47

no niestety… dziś lekarz od wirusów potwierdził, że odsetek zachorowań na grypę jest mniejszy od koronawirusa. Poza tym, nie można porównywać zachorować na te dwie choroby. Nie trzeba być mocno yntelygentym, by widzieć różnice. Tak więc nie będę tłumaczyć oczywistych spraw.

Warto czasem pomyśleć
Warto czasem pomyśleć
odpowiedział na komentarz  młoda inaczej
24 marca 2020 18:55

Serio??? Wejdź na stronę PZH (państwowa instytucja) i zobacz ile osób zachorowało na grypę i ile zmarło w Polsce w okresie wrzesień 2019 – marzec 2020. Żeby ułatwić to napisze – u 3,2 miliona Polaków zdiagnozowano grypę, zmarło około 50 osób. Trzeba być yntelygentnym i poszukać oficjalne statystyki, sprawdzić ile osób chorowało i umierało na choroby typu grypa rok, dwa, trzy lata temu i porównać czy w tym roku umiera i choruje więcej osób. A nie wierzyć we wszystko co piszą w internetach i pokazują w tv. Nie jestem specjalistą, nie znam się na chorobach ale liczby i statystyki mówią… Czytaj więcej »

U
U
odpowiedział na komentarz  Warto czasem pomyśleć
25 marca 2020 18:38

Idiota pisze żeby nie sprawdzać w internecie

Jo
Jo
odpowiedział na komentarz  Roman
25 marca 2020 15:34

Roman poczekaj jak zarazisz się.

Radi
Radi
odpowiedział na komentarz  Peo
26 marca 2020 13:02

Testy są robione 7-8 dzień kwarantanny wtedy będzie wynik wiarygodny ,izolacja jest bardzo depresyjna ale bardzo skuteczna sam to przesyłem ale mam pewność że nie doniosę tego do domu.