65-latek z nielegalnym „towarem”. Mężczyzna wpadł w policyjną zasadzkę

1

Tysiące sztuk papierosów oraz „trefny” alkohol przechwycili kryminalni z Giżycka. Za paserstwo akcyzowe 65 – latkowi grozi wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

Policjanci z zespołu operacyjno-rozpoznawczego z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku od pewnego czasu rozpracowywali sprawę dotyczącą handlu nielegalnym towarem w postaci alkoholu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. W miniony wtorek (30.03.2021 r.) policjanci zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł 65-letni mieszkaniec Giżycka.

Mężczyzna swoim autem przywiózł towar w kartonach i skrupulatnie wnosił go do wcześniej przygotowanych pomieszczeń. Idąc dalej tropem, podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, jak i miejsca zamieszkania 65-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie blisko 6300 paczek papierosów oraz ponad 1600 litrów „trefnego” alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Następnego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzuty z ustawy karno-skarbowej dotyczące posiadania wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że sprawca nie płacąc podatku akcyzowego chciał oszukać Skarb Państwa na blisko 240 tys. złotych. Mieszkańcowi Giżycka grozi wysoka grzywna i 3 lata więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

Źródło: KPP Giżycko (ich/rj)

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kolo

Na święta jak znalazł