63-latka spowodowała kolizję. Miała 3 promile alkoholu

0
Reklama

3 promile alkoholu miała w organizmie kierująca chevroletem, która spowodował kolizję. Grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 26 października kilka minut po godzinie 12:00 w Giżycku na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Kościuszki. Kierująca chevroletem wykonywała manewr skrętu w ul. Kościuszki i uderzyła w stojące bmw, którego kierująca ustępowała pierwszeństwo przejazdu dla innych pojazdów. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 63-letnia kierująca straciła już prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwa kara finansowa.

Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, wciąż nie brakuje pijanych kierowców, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja, policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych kierowców. Takiego zgłoszenia można dokonać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod 112, każda reakcja ma ogromne znaczenie – może uratować czyjeś życie, a nawet zdrowie.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze