60-letni mieszkaniec powiatu aresztowany za kradzież pieniędzy i rowerów

0

Na dwa miesiące trafił do aresztu 60-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego. Mężczyzna ma na swoim koncie m.in. kradzież pieniędzy i rowerów. Straty opiewają na łączną kwotę 22 tysięcy złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku przyjęli zawiadomienia o popełnieniu przestępstw, które dotyczył kradzieży trzech rowerów, a także dwóch przypadków kradzieży pieniędzy z samochodów pozostawionych na parkingu. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że wszystkich przestępstw dokonała ta sama osoba. Okazał się nim znany policjantom mężczyzna, który już wcześniej dopuszczał się podobnych przewinień, za co odbywał karę pozbawienia wolności.

Tym razem 60-latek na przełomie lipca i sierpnia dokonał dwóch kradzieży pieniędzy z aut zaparkowanych na parkingu w Kruklankach. Za pierwszym razem z portfela znajdującego się w niezamkniętym aucie ukradł 1500 złotych. Kolejnej kradzieży pieniędzy dokonał 22 sierpnia, tym razem była to kwota 18000 zł.  

60-latek ma na sumieniu także kradzież 3 rowerów, których dokonał w lipcu na terenie Giżycka i gminy Giżycko. 

W toku czynności policjanci odzyskali skradzione rowery, jak i ponad 16 tysięcy złotych w gotówce. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów kradzieży.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec 60-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze