59 kierowców ukaranych mandatami podczas weekendu

7

W trakcie minionego weekendu giżyccy policjanci ujawnili 73 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 59 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, w tym 53 za przekroczenie dozwolonej prędkości. 

W weekend policjanci giżyckiej drogówki na drogach powiatu ujawnili 73 naruszenia przepisów ruchu drogowego.

53 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym kierowca skody, który jechał przez miejscowość Konopki Wielkie (gmina Miłki) z prędkością 101 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze skontrolowali także stan trzeźwości u 89 kierowców, wszyscy byli trzeźwi.

5 kierowcom policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a 1 kierowca nie posiadał ubezpieczenia OC.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Wiesław

Panowie policjanci powinni czasami stanąć na drodze do Pierkunowa. W tym roku widziałem ich jeden raz, a jeżdżę tą drogą bardzo często, przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym jest tam nagminne. A droga prawie w całości jest w terenie zabudowanym. To co się tam wyprawia to czyste szaleństwo, aż strach pomyśleć co będzie w sezonie.

Tutejsza

Rajdy zaczynają się już w Antoniowie na prostej drodze

lokalny

a przy rondzie na obwodówce są dwa pasy i janusze robią wyścigi…

mama

129h ust. 5 pkt. 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym wprost zapisano możliwość błędu kierowcy do 10 km/h włącznie, i zgodnie z tą dyrektywą fotoradary GITD nie rejestrują przekroczenia prędkości, gdy nie przekracza ono 10 km/h ponad dopuszczalną”.2 sie 2021

Kierownik

Ale najwidoczniej radary policji rejestrują

Janek blank

Nie są to radary A mierniki prędkości,które są bardzo restrykcyjne legalizowane przez instytut miar i wag,z tego względu że społeczeństwo jest bardzo roszczeniowe.wobec funkcjonariuszy.

Www

Jak zwał tak zwał. Trzeba jeździć przepisowo i nie będzie problemu