Dozór policyjny, opuszczenie lokalu, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej, taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora został zastosowany wobec 56-letniego mieszkańca gminy Giżycko. Mężczyzna znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. 

Wczoraj (08.02) w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 56-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Giżycko policyjnego dozoru ze stawiennictwem w jednostce dwa razy w tygodniu, opuszczenia lokalu oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 60 metrów.

Mężczyzna od stycznia br miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał, wyganiał z domu, zakłócał spokój, groził pozbawieniem życia, poniżał oraz wykręcał ręce, potrząsał i popychał. W obawie o swoje życie i zdrowie pokrzywdzona przerwał milczenie, powiadomiła policjantów i złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze