52 eurodeputowanych z Polski – lista z podziałem na okręgi

0

27 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości, 22 dla Koalicji Europejskiej i 3 dla Wiosny – to wynik wyborów europejskich w Polsce. Publikujemy listę eurodeputowanych z podziałem na okręgi, w kolejności według liczy zdobytych głosów.

W okręgu nr 1 POMORZE mandaty zdobyli:

– Magdalena Adamowicz (KE), która zdobyła 199 591 głosów,
– Anna Fotyga (PiS) – 160 517 głosów
– Janusz Lewandowski (KE) – 120 990 głosów

Frekwencja wyborcza w Pomorskiem wyniosła 47,24 proc.

W okręgu nr 2 KUJAWSKO-POMORSKIE:

– Radosław Sikorski (KE) – 129 339 głosów
– Kosma Złotowski (PiS) – 107 113 głosów

Frekwencja w okręgu wyniosła 41,75 proc.

W okręgu nr 3 WARMIŃSKO-MAZURSKIE i PODLASIE:

– Karol Karski (PiS) – 184 054 głosów
– Tomasz Frankowski (KE) – 125 845 głosów
– Krzysztof Jurgiel (PiS) – 104 592 głosy

Frekwencja – 38,93 proc.

W okręgu nr 4 WARSZAWA

– Włodzimierz Cimoszewicz (KE) 219 677 głosów
– Jacek Saryusz-Wolski (PiS) 186 851 głosów
– Danuta Huebner (KE) 146 746 głosów
– Ryszard Czarnecki (PiS) 134 629    głosów
– Robert Biedroń (Wiosna) 96 388 głosów
– Andrzej Halicki (KE) 87 422 głosów

Frekwencja w tym okręgu była najwyższa w kraju – 60,37 proc.

W okręgu nr 5 MAZOWSZE

– Adam Bielan (PiS) 207 845 głosów
– Zbigniew Kuźmiuk (PiS) 134 405 głosów
– Jarosław Kalinowski (KE) 104 216 głosów

Frekwencja – 43,31 proc.

W okręgu nr 6 ŁÓDZKIE

– Marek Belka (KE) – 182 517 głosów
– Witold Waszczykowski (PiS) 168 021 głosów
– Joanna Kopcińska (PiS) 130 358 głosów

Frekwencja – 46,92 proc.

W okręgu nr 7 WIELKOPOLSKA

– Ewa Kopacz (KE) – 252 032 głosów
– Zdzisław Krasnodębski (PiS) – 164 034 głosów
– Leszek Miller (KE) – 79 380 głosów
– Andżelika Możdżanowska (PiS) – 76 953 głosów
– Sylwia Spurek (Wiosna) – 55 306    głosów

Frekwencja – 44,86 proc.

W okręgu nr 8 LUBELSZCZYZNA

– Beata Mazurek (PiS) – 204 693 głosów
– Elżbieta Kruk (PiS) – 164 108    głosów
– Krzysztof Hetman (KE) – 105 908 głosów

Frekwencja – 43,84 proc.

W okręgu nr 9 PODKARPACKIE

– Tomasz Poręba (PiS) 276 014 głosów
– Bogdan Rzońca (PiS) – 64 113 głosów
– Elżbieta Łukacijewska (KE) – 40 737 głosów

Frekwencja – 44,24 proc.

W okręgu nr 10 MAŁOPOLSKA I ŚWIĘTOKRZYSKIE

– Beata Szydło (PiS) – 525 811 głosów (rekordowy wynik w skali kraju)
– Patryk Jaki (PiS) – 258 366 głosów
– Róża Thun (KE) – 221 279 głosów
– Adam Jarubas (KE) – 138 854 głosów
– Ryszard Legutko (PiS) – 65 710 głosów
– Dominik Tarczyński (PiS – mandat “zamrożony” do czasu brexitu) – 41 912 głosów

Frekwencja – 47,89 proc.

W okręgu nr 11 ŚLĄSK

– Jerzy Buzek (KE) – 422 445 głosów
– Jadwiga Wiśniewska (PiS) – 409 373 głosy
– Izabela Kloc (PiS) – 78 352 głosów
– Jan Olbrycht (KE) – 69 009    głosów
– Grzegorz Tobiszowski (PiS) – 65 007 głosów
– Łukasz Kohut (Wiosna) – 48 783 głosy
– Marek Balt (KE) – 45 043 głosów

Frekwencja – 45,86 proc.

W okręgu nr 12 DOLNY ŚLĄSK I OPOLSZCZYZNA

– Janina Ochojska (KE) – 307 227 głosów
– Beata Kempa (PiS) – 209 305 głosów
– Anna Zalewska (PiS) – 168 337 głosów
– Jarosław Duda (KE) – 77 611 głosów

Frekwencja – 43,24 proc.

W okręgu nr 13 ZACHODNIOPOMORSKIE I LUBUSKIE

– Bartosz Arłukowicz (KE) – 239 893 głosów
– Joachim Brudziński (PiS) – 185 168 głosów
– Bogusław Liberadzki (KE) – 99 897 głosów
– Elżbieta Rafalska (PiS) – 70 916 głosów

Frekwencja – 42,1 proc.

js/kurier.pap.pl

 

 

 

Dodaj swój komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o